М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
лоартем1
лоартем1
06.02.2022 10:12 •  Биология

Від кого треба охороняти природу? 5 прикладів

👇
Ответ:
Анель1342
Анель1342
06.02.2022

в першу чергу від тих хто не цінує її ресурси, браконьєрів, тих хто її забруднює

4,4(40 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
pro100leramakh
pro100leramakh
06.02.2022
Тютюн (від іспанського «табако») — рослина родини пасльонових. Дим, що утворюється під час куріння тютюну, містить в собі багато шкідливих для здоров'я речовин. Серед них головне місце посідає нікотин — складна органічна сполука, яка є однією з найсильніших отрут. Крім нікотину, до складу тютюнового диму входять багато інших органічних та неорганічних речовин. Серед них окис вуглецю (чадний газ), синильна кислота, вуглекислота, сірководень, ефірні олії, смола, метиловий алкоголь (деревний спирт) та інші компоненти — всього близько 200 шкідливих речовин, у тому числі й такі, які викликають небезпеку захворіти на рак.
Хоча шкідливість куріння була відома дуже давно, проте й до цього часу тютюн широко вживається населенням усієї земної кулі. Ця звичка побутує фактично на всіх континентах, кількість курців не зменшується, а навіть зростає. Відзначається подальше захоплення курінням молоддю, у тому числі особами жіночої статі, що неминуче шкідливо позначається на загальному стані здоров'я підростаючого покоління, згубно впливає на відтворення населення. У зв'язку з поширенням куріння в усіх країнах світу з року в рік зростає і випуск тютюнових виробів.
Відомо, що повітря наших міст ніколи не буває зовсім чистим. Окрім шкідливих домішок у вигляді газів, міська атмосфера забруднюється великою кількістю пилу та мікроорганізмів. Враховуючи незадовільну екологічну обстановку в містах, неабияке значення слід надавати курінню тютюну, особливо в місцях громадського призначення. За цих умов куріння слід розглядати як джерело додаткового екологічного забруднення, а курців — забрудниками навколишнього середовища.
Куріння — надто негігієнічна звичка. Забруднене тютюновим димом атмосферне повітря непридатне для нормального дихання. Особливо несприятлива екологічна обстановка складається в місцях, де скупчується велика кількість курців. У зв'язку з цим боротьба проти куріння набуває особливого значення.
Багато хто вважає, що вживання тютюну не приносить шкоди здо¬ров'ю. Це одна з причин поширення поганої звички. Почавши палити, людина швидко звикає до нікотину, організм пристосовується до отрути, настає фізична залежність від неї і курець надовго залишається у полоні своєї пристрасті.
Людина, яка звикла до тютюну, після кожного куріння відчуває наркотичний «комфорт»: поліпшується настрій, знімається нервове напруження, дещо підвищується працездатність. Такий період триває недовго. Після короткочасного збудження настає тривала втома і самопочуття стає гіршим, ніж було до куріння. Для того, щоб підняти бажаний рівень бадьорості і відновити самопочуття, курець знову хапається за цигарку. Це і є тютюнова наркоманія — той «комфорт», за який доводиться розраховуватися власним здоров'ям.
Більшість курців познайомилася з тютюном у підлітковому та юнацькому віці. Починається куріння під впливом товаришів-курців: з пустощів, наслідування прикладу, прагнення показати себе перед іншими дорослим. Однією з причин цієї хиби є незадовільне виховання та низький культурний рівень людей.
Отруєння тютюном погіршує перебіг будь-якого захворювання, частіше трапляються ускладнення, хвороби потребують тривалого лікування. Складові тютюнового диму знижують лікувальний ефект медикаментів. В окремих випадках жодні лікувальні заходи не можуть дати бажаних наслідків, поки людина не кине палити. Багато хто не усвідомлює всієї небезпеки для власного здоров'я від куріння. Важко зрозуміти тих, хто знає, як це загрожує здоров'ю і разом з тим не бажає кинути палити. Дуже шкідливе куріння для людей творчої праці, де потрібні кмітливість та підвищена працездатність, а також для осіб похилого віку.
Куріння шкідливо впливає на здоров'я не тільки людини, що палить, а й тих, хто перебуває в оточенні курців і змушений дихати забрудненим тютюновим димом повітрям. Це так зване пасивне, або змушене куріння. Адже, спалюючи цигарку, курець поглинає тільки половину отруєних речовин, інша половина потрапляє в оточуючу атмосферу. Надто небезпечні продукти горіння знаходяться в диму, який безпосередньо виходить з кінчика запаленої цигарки. В ньому міститься понад 2000 токсичних компонентів. Змушене куріння призводить до патологічних змін в організмі, які відбуваються і при активному курінні, тобто воно викликає такі ж захворювання, якими страждають споживачі тютюну. Тому не випадково у травні 1986 року на 39-му конгресі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) було прийнято звернення до урядів усіх країн з закликом «забезпети ефективний і надійний захист осіб, що не палять, від впливу тютюнового диму».
4,6(54 оценок)
Ответ:
minari3
minari3
06.02.2022
Вирусы — неклеточная форма жизни. Устроены вирусы очень просто: имеют белковую оболочку, в которой заключена молекула ДНК или РНК. В окружающей среде вирусы не­редко представляют собой кристаллические образования, подобные солям. Они не растут, не развиваются, не дышат, не питаются и не раз­множаются. Следовательно, их можно рассматривать как комбина­цию двух биологически активных веществ — белков и нуклеиновых кислот.

Однако для вирусов характерны важнейшие свойства живого — на­следственность и изменчивость. Например, вирус, вызывающий по­лиомиелит, стал причиной тяжёлого заболевания египетских фарао­нов и великого американского президента Ф. Рузвельта, т. е. сохранил свою индивидуальность на протяжении нескольких тысячелетий. И наоборот: вирусы гриппа непрерывно изменяются, человеку прихо­дится постоянно изобретать средства борьбы с новыми штаммами гриппа. Проникая в клетки, вирусы ведут себя подобно бандитам, за­ставляющим служащих банка под дулом пистолета отдавать всю име­ющуюся в банке наличность. Обычно вирус сначала связывается с по­верхностью клетки-хозяина, а затем или проникает внутрь целиком, или с специальных при вводит в клетку свою нуклеиновую кислоту, после чего эта РНК или ДНК заставляет клетку хозяина производить многочисленные копии вируса. В конце концов клетка погибает, сотни или тысячи вирусов захватывают всё новые и новые клетки — развивается вирусная инфекция.

4,5(94 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ