Скорочувальним компонентом м'язових клітин є міофібрила, яка має скорочувальні білки-актин і міозин, утворюючи тонкі і товсті фібрили.
Товсті лінії актину розташовані між тонкими лініями актину і пов’язані між собою поперечними містками. Поперечні містки виникають лише у присутності іонів Са, які виділяються із саркоплазматичної сітки під впливом нервових імпульсів ;
Скорочення м’язів відбувається за рахунок енергії АТФ.
Объяснение:
роботу м'язів поділяють на види: 1) статична робота – робота, при якій м'язи напружуються, але не скорочуються (при утриманні вантажу);
2) динамічна робота – робота, при якій м'язи почергово скорочуються і розслаблюються (біг, ходіння);
• у здійсненні кожного руху бере участь зазвичай кілька груп м'язів; синергісти – м'язи, які виконують одну і ту ж роботу; антагоністи – м'язи, які діють у протилежних напрямках;
• узгоджена робота м'язів здійснюється нервовою системою;
• основними умовами ефективної роботи м'язів є: середній темп, середнє навантаження, оптимальний стан нервової системи.
Достаточно перевернуть гиб нижней стороной шляпки.
На нижней стороне у шляпочных грибов располагается гименофор - часть тела гриба, на которой располагается тонкий спороносный слой гимения ( ткани, образующей споры). Гименофор всячески ветвясь, увеличивает поверхность, на которой образуются споры. У большинство грибов он либо в виде тонких пластинок (сыроежка, мухомор, грузди) или в виде плотно расположенных трубочек, напоминающих губку.(подосиновик, моховик, масленок).
С пластинчатым гименофором - пластинчатые грибы ( рисунок 1 во вложении), с трубчатым - трубчатые( рисунок 2 во вложении).
Продовжуючи мандрівку берегом, можна помітити звіра на ім'я бібрка. Це маленьке, рудувате тваринка, яка вміло вилазить на берег та шукає їжу вбиваючи насекомих. Також, в річці можна побачити кілька видів риб, зокрема плотву, щуку та карася. Вони пересуваються за до плавників, живуть у воді та тішаться з того, що знаходяться у безпеці під водою.
Також, коли дістаєшся до озера, можна побачити багато різних видів птахів. Наприклад, лебеді, вкриті пухом та з красивою білою шиями, які кажуть, що дуже цінують свою милування природою. Також тут можна побачити качок, які плавають вздовж берегів та копаються у брудній воді, шукаючи їжу. Біля озера можна побачити також багато комах, які світяться у зеленій траві і працюють надколірним пилком.
У цій красивій місцевості багато різних тварин, які живуть разом у гармонії з природою. Така природа завжди зачаровує своїм красою та манить приїхати до неї знову і знову.