М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
nastyasergeeva9
nastyasergeeva9
17.06.2021 09:33 •  Биология

Хромосомы: особливості будови та хімічного складу

👇
Ответ:
KaguraChan
KaguraChan
17.06.2021

У будові хромосоми виділяють хроматиди, первинну перетяжку, плечі, вторинну перетяжку, супутники, ядерцеві організатори, теломери та ін. Кожна така хромосома складається з двох поздовжніх частин – хроматид. Первинна перетяжка (центромера) – найбільш спіралізована частина хромосоми, яка поділяє її на два плеча. На ній розташовуються спеціальні білки (кінетохори), до яких при розподілі генетичного матеріалу прикріплюються нитки веретена поділу. Деякі хромосоми мають вторинні перетяжки, що часто відокремлюють ділянки хромосом, названі супутниками. Такі хромосоми в ядрах клітин можуть наближатися одна до одної і утворювати ядерцеві організатори, які містять гени рРНК. Кінці плечей одержали назву теломерів. Це генетично неактивні спіралізовані ділянки, що перешкоджають з'єднанню хромосом між собою або з їх фрагментами.

Спадковий матеріал в хромосомах постає як нуклео-протеїновий комплекс.Білки, що входять склад хромосом, це значна частина всього речовини в хромосомах, близько 65% всієї маси структур припадає саме на них. Хромосомні білки поділяються на негистоновие білки і гистони. Гистони - сильноосновни, лужний характер їх обумовлюється наявністю лізину і аргенина - основних амінокислот. Хімічний і структурний склад хромосом різноманітний. Гистони представляють п'ять фракцій: Hl, H2A, H2B, H3 і H4. Всі, крім першої фракції, приблизно в рівних кількостях є в клітинах всіх видів, що належать до вищим ссавцям. Білків Hl менше вдвічі. Синтез гістонів відбувається на полисомах цитоплазми. Це основні білки, що мають позитивний заряд, за рахунок чого можуть міцно з'єднуватися з молекулами ДНК і таким чином не дають зчитувати укладену спадкову інформацію. У цьому полягає регуляторна роль гістонів, але крім неї є і структурна функція, за рахунок якої забезпечується просторова організація ДНК в хромосомах. У характерний хімічний склад інтерфазних хромосом входять і негистоновие білки, які, в свою чергу, поділяються більш ніж на сто фракцій. В цей ряд входять ферменти, що відповідають за синтез РНК, ферменти, які запускають репарацію і редупликацию ДНК. Так само як і основні, кислі хромосомні білки мають регуляторну та структурну функції. Однак хімічний склад хромосоми на цьому не закінчується: крім білків і ДНК, у складі присутня РНК, іони металів, ліпіди і полісахариди. Частково хромосомна РНК присутній в якості продуктів транскрипції, які ще не покинули місце синтезу.

4,4(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Барбоси
Барбоси
17.06.2021

1. Химические элементы, простые вещества, химические соединения

2. От температуры и давления

3. Твердых веществ

4. В большинстве своем в состав минеральной воды входят: минеральные соли, газы, органические вещества, химические элементы, такие как: Гидрокарбонаты, Сульфаты, Хлориды, Магний, Кальций, Натрий + калий.

5. Минеральная вода применятся для банных процедур, лечения, ингаляции, для промывания организма и конечно же в столовых целях.

6. Осадки

7. Из воды в мировом океане.

8. Конденсат

9. При испарении теплой воды в холодном воздухе, образуется туман

10. Снег\дождь

11. В теплое время года

12. Град может нанести вред имуществу (автомобиль, окна, крыша), а также наносится большой вред сельскому хозяйству и животным.

13. Осадкомер

4,7(72 оценок)
Ответ:
hctgdhtfh
hctgdhtfh
17.06.2021
Чем отличается инфузория туфелька от других инфузорий-формой, да и всё. К одноклеточным, или простейшим, относятся животные, тело которых состоит из одной клетки, но эта клетка – целостный организм, ведущий самостоятельное существование. ти клетки представляют собой самостоятельный организм со всеми характерными для него функциями (обмен веществ, раздражимость, движение, размножение). Тело одноклеточных может иметь постоянную (инфузория-туфелька, жгутиковые Инфузория туфелька – обитатель водоемов с загрязненной водой.
4,4(49 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ