1) Значення Ціанобактерії, за загальноусталеною версією, є «творцями» сучасної кисневмісної атмосфери на Землі (згідно з іншою теорією, кисень атмосфери має геологічне походження), що призвело до першої глобальної екологічної катастрофи в природній історії і драматичної зміни біосфери.
2) Бульбочкові бактерії забезпечують бобову рослину азотом фіксованим з повітря, а від рослини отримують мінеральні солі та продукти вуглеводного обміну.
4) Корисні бактерії
Всі вони відіграють важливу роль у житті людини. Одні з них запобігають появі інфекцій, інші використовують у виробництві лікарських препаратів, треті підтримують баланс в екосистемі нашої планети
5) Шкідливі бактерії для людини - це також патогени під назвою Salmonella typhi. Вони є збудниками гострої інфекції кишечника і черевного тифу. Такі види бактерій, шкідливих для людини, небезпечні тим, що виробляють токсичні речовини, які вкрай небезпечні для життя.
Объяснение: извиняюсь на третьй вопрос ответ не помню
Завдяки фотосинтезу вловлюється світлова енергія Сонця. Фотосинтезуючі організми перетворюють її на енергію хімічних зв’язків синтезованих вуглеводів, а потім по ланцюгах живлення вона передається гетеротрофним організмам. Отже, не буде перебільшенням вважати, що саме завдяки фотосинтезу можливе існування біосфери. Зелені рослини та ціанобактерії, поглинаючи вуглекислий газ і виділяючи кисень, впливають на газовий склад атмосфери. Увесь атмосферний кисень має фотосинтетичне походження. Завдяки фотосинтезу зелені рослини, а через їх посередництво і вся жива природа, отримали доступ до практично невичерпного і поновлюваному джерела електронів, що беруть участь у всіх біоенергетичних процесах. Фотосинтез є головним методом залучення неорганічного вуглецю в біологічний цикл.