1.1 живий організм
2.водне
3.підземне
4.надземно-повітряне
2.2водному середовищі, як правило, не існує небезпеки втрати води організмом тварини. Тому в багатьох водних тварин покриви тіла тонкі (медузи, черви, одноклітинні). Газообмін у них відбувається через усю поверхню тіла. У водних тварин зі щільнішими покривами за газообмін відповідають органи дихання. У риб це зябра, поверхня газообміну яких постійно омивається потоком води. Він постачає кисень і виносить вуглекислий газ, що виділився. Водні ссавці (дельфіни, кити) дихають за до легенів, і за кожною порцією кисню їм доводиться виринати на поверхню
3.Коливання температури в ґрунті невеликі, у ньому достатньо органічних речовин (коріння рослин, інші організми), проміжки між його частинками заповнені вологою і повітрям. Проте вміст кисню в ньому значно менший, ніж у наземно-повітряному середовищі, а вуглекислого газу набагато більше. Ґрунт дуже щільний, і пересуватися в ньому складно. Тому в цьому середовищі переважають одноклітинні і дрібні багатоклітинні тварини, у яких газообмін відбувається через усю поверхню тіла. Видів тварин, що дихають легенями, у ґрунті мало (кроти, польові миші).
У кротів кінцівки пристосовані для риття ходів і нірок, а дощовий черв'як просто «проїдає» ходи в ґрунті.
4.Наземні тварини помірних широт вимушені пристосовуватися до значних коливань температури в їх середовищі проживання. Від спеки тварини рятуються в нірках, у тіні дерев. Ссавці охолоджують своє тіло, випаровуючи воду через епітелій ротової порожнини (собака) або під час потіння (людина). З наближенням холодів шерсть звірів густішає, вони накопичують під шкірою запаси жиру. З настанням зими деякі з них, наприклад бабаки і їжаки, впадають у сплячку, що допомагає їм пережити зимову нестачу їжі. Рятуючись від зимового голоду, деякі птахи (журавлі, шпаки) відлітають до теплих країв.
ответ:Решение:
А - кареглазость;
а - голубоглазость;
В - праворукость;
b - леворукость;
ааВb - голубоглаый (ая) правша;
АаВb - дигетерозигота - каркглазый (ая) правша.
Схема скрещивания
Р: ааВb x АаВb
Г: aB; ab AB; Ab; aB; ab
F1: 1AaBB - 12,5%; 2AaBb - 25%; 1Aabb - 12,5%; 2aaBb - 25%; 1aaBB - 12,5%; 1aabb - 12,5%.
Наблюдается 6 типов генотипа. Расщепление по генотипу - 1:2:1:2:1:1.
Фенотип:
AaBB - кареглазый правша - 12,5%;
AaBb - кареглазый правша - 25%;
Aabb - кареглазый левша - 12,5%;
aaBb - голубоглазый правша - 25%;
aaBB - голубоглазый правша - 12,5%;
aabb - голубоглазый левша - 12,5%.
Наблюдаемый фенотип:
кареглазый правша - 37,5%;
кареглазый левша - 12,5%;
голубоглазый правша - 37,5%;
голубоглазый левша - 12,5%.
Наблюдается 4 типа фенотипа. Расщепление по фенотипу - 3:1:3:1.
Выводы:
1) в этом браке может родиться кареглазый левша, вероятность будет составлять 12,5% или 1/8.
бактерия брожения-сапротрофы
туберкулезная палочка-симбионты