Клетки иммунной системы
Клетки иммунной системы (различные виды лейкоцитов) циркулируют в крови и переходят в ткани, осуществляя постоянный надзор за антигенным составов тканей. Кроме того, в крови циркулирует большое количество разнообразных антител (гуморальные, жидкостные факторы), которые также распознавать и уничтожать чужеродные структуры.
Общее название клеток иммунной системы это лейкоциты. Однако семейство лейкоцитов очень неоднородно.
Различают следующие виды лейкоцитов...
лимфоциты (Т-лимфоциты: Т-хелперы, Т-супрессоры; В-лимфоциты;
нулевые лимфоциты)
натуральные киллеры (НК)
нейтрофильные лейкоциты (палочкоядерные и сегментоядерные)
эозинофильные лейкоциты
базофильные лейкоциты
СИНДРОМ набутого імунодефіциту (СНІД),- Завершальна стадія ВІЛ-інфекції - хронічного захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини.
Назва «вірус імунодефіциту» пов'язане з поняттям імунної системи людського організму. Небезпека ВІЛ в тому, що цей вірус проникає в клітини організму і «відключає» імунну систему. Це відбувається поступово, протягом декількох (до 10-15) років. Коли імунна система перестає працювати, розвивається СНІД. Це остання стадія ВІЛ-інфекції. При СНІД навіть нешкідливі для здорової людини інфекції можуть привести до смерті.
Джерело інфекції - інфіковані люди, якими можуть бути і хворі з усіма клінічними проявами СНІДу і вірусоносії, т. Е. Зовні здорові люди, в крові яких циркулює вірус.
На даний час виявлено такі шляхи зараження ВІЛ-інфекцією:
O при переливанні зараженої крові та деяких її препаратів;
O через забруднені кров'ю медичні інструменти, а також інструменти для ін'єкцій (шприци, голки і т. Д.);
O при статевому контакті ( «статевий шлях» передачі);
O від матері дитині (так званий «вертикальний» шлях передачі).
Вірус ВІЛ не стабільний і здатний жити тільки в рідинах організму людини і тільки всередині клітин. У зв'язку з цим не існує небезпеки заразитися при поцілунках і побутових контактах, при користуванні загальним туалетом, через укуси комах, через слину, питну воду і харчові продукти.