Можна виділити декоративно-квітучі, декоративно-листяні, ампельні і сукулентні види.
До групи декоративно-квіткових кімнатних рослин належать сотні різних видів, що відрізняються яскравими квітками і тривалим періодом цвітіння. Квітки у них можуть бути великими і одинокими, або навпаки, дрібними і численними.
Декоративно-листяні види відрізняються своєрідною формою або забарвленням листя. Тому вони декоративні протягом усього року. Багато видів цієї групи до того ж красиво цвітуть. Дуже популярні в озелененні всілякі види і форми бегоній, антуріумів, колеусів, монстер, пальм, фікусів.
Ампельні рослини застосовуються для посадки у підвісних горщиках і вазах. Серед видів ампельних багато сланких і кучерявих рослин, здатних утворити на стіні витончену зелену композицію. З цією метою часто використовують традесканції, плющі, гойю (восковий плющ), аспарагуси, церопегія, сциндапсуси, дрібнолисті і кучеряві види фікусів тощо.
Багатьох любителів приваблюють різноманітні види сукулентів. Невибагливі і незвичайні за зовнішнім виглядом, вони прикрашають приміщення. З різноманітних кактусів, молочаїв, агав, алое, хавортій, теплолюбних видів очитків можна скласти цікаві композиції. Сукуленти добре переносять сухість повітря і пересихання ґрунту в зимовий період. Тому в приміщеннях з водяним і паровим опаленням вони, мабуть, почувають себе краще за інших кімнатних рослин.
Объяснение:
Сказано:
От скрещивания позднеспелого сорта клевера со скороспелым все потомство оказалось позднеспелым.
Значит:
Р : ♂ скороспелый.
Р : ♀ позднеспелый.
F1 - позднепелые.
Нужно определить:
а).Призн.Домин.
б). Генотип род.
Решение кратко:
а.Р : ♀позднепелый Х ♂ скороспелый = F1 позднепелые.
Р: ♀ АА Х ♂ аа
Поз. скорос.
б. А а
F1 : Аа
Поз.
Подругому:
Р : АА аа
G : А а
F1 : Аа Аа Аа Аа.
ответ: а). Позднепелость доминирует признак.
б). Р-Генотипы : родительских особей ♀АА ,♂аа. F1- Аа(потомство)