Тварини ніколи не живуть ізольовано, а постійно контактують між собою і з іншими організмами. Тому у тварин складаються різноманітні зв’язки і взаємини. Серед них є рослиноїдні, хижі тварини, падалеїди і паразити.
Взаємовідносини тварин, коли одні добувають інших, умертвляють і харчуються ними, називають хижацтвом. Хижаки – це сокіл, який переслідує голуба\жука, нападник на гусеницю; щука, яка ловить і поїдає плотву. Тварини, на яких полюють хижаки, – їх жертви. У хижаків є пристосування для полювання – це ловча павутина павука, потужні зуби вовків і тигрів, гострі кігті сов. У жертв існують пристосування, щоб сховатися, втекти від хижака, захиститися від нього. Це:
швидкі ноги у антилопи;
великі вуха у зайця;
захисне забарвлення у хамелеона;
голки у їжака, єхидни.
Объяснение:
Відтоді вони широко розповсюдились по всій земній суші і набули величезної різноманітності, яка виявляється в їх розмірах, формі тулуба, голови, хвоста, кінцівок, у забарвленні, в умовах і життя, поведінці.
В процесі історичного розвитку під впливом умов середовища ящірки набули ряду пристосувальних рис найрізноманітнішого характеру.У житті ящірок особливо велику роль відіграє температурний фактор зовнішнього середовища. Пристосування їх до температурних умов дуже різні й стосуються будови, фізіології та поведінки. Ящірки, що живуть у країнах з холодним і помірним кліматом, впадають в зимову сплячку, яка триває від 2 до 7 місяців. Усі ці види ведуть переважно денний іб життя. Якщо влітку температура піднімається надто високо, як це буває в пустелях, деякі ящірки впадають у літню сплячку, а інші починають вести нічний іб життя.