які особливості будови скелета ссавців? скелет ссавців загалом нагадує скелет плазунів, однак має і низку відмінностей. збільшилися розміри мозкової частини черепа, що пов'язано зі збільшенням розмірів головного мозку. крім того, ссавці мають масивні щелепи. вони гризуть та пережовують їжу за зубів, які містяться у спеціальних лунках щелеп. у цих тварин розвивається кісткове піднебіння, яке додатково зміцнює стінки ротової та носової порожнин і відокремлює носову порожнину від ротової.
хребет поділений на шийний, грудний, поперековий, крижовий та хвостовий відділи. шийний відділ хребта майже всіх ссавців утворений сімома хребцями (винятком є лише деякі тропічні види, як-от лінивці, що мають 6-10 хребців). якою б не була довжина шиї - довгою, як у жирафа, або майже невираженою, як у крота чи дельфіна, - кількість шийних хребців у цих видів тварин однакова, різна тільки їхня довжина. до хребців грудного відділу приєднані ребра, які разом з грудиною утворюють грудну клітку. хребці поперекового відділу масивні й на відміну від плазунів мають лише зачатки ребер. хребці крижового відділу зростаються між собою. до крижів приростають кістки таза. довжина хвостового відділу залежить від кількості хребців, які входять до його складу (від трьох до кількох десятків).
скелет кінцівок та їхніх поясів нагадує скелет інших наземних хребетних. у поясі передніх кінцівок більшості ссавців нерозвинені воронячі кістки приростають до лопаток. ключиці добре розвинені у тих тварин, чиї передні кінцівки здатні до різноманітних і складних рухів (наприклад, у мавп). ключиці слабко розвинені або їх взагалі немає у тварин, передні кінцівки яких рухаються лише в одній площині, паралельній поздовжній осі тіла (наприклад, у копитних, здатних до швидкого бігу).
через те що ссавці живуть у різноманітних умовах, їхні кінцівки можуть бути видозмінені. так, у водяних ссавців (ластоногі, китоподібні) передні кінцівки, як вам уже відомо, перетворилися на ласти, у рукокрилих - на крила. у тварин, здатних до швидкого бігу (вовчі, котячі, парнокопитні, непарнокопитні), кістки кисті та стопи розташовані більш-менш вертикально. тому вони під час руху спираються лише на пальці.
що собою становить мускулатура ссавців? мускулатура ссавців добре розвинена і диференційована. особливий куполоподібний м'яз - діафрагма - ділить порожнину тіла на дві частини: грудну (в ній розташовані серце та легені) та черевну (в ній міститься кишечник, травні залози, нирки тощо). добре розвинені м'язи спини, кінцівок та їхніх поясів, а також жуйні м’язи.
1.Кустарник — жизненная форма растений; многолетние деревянистые растения высотой 0,8—6 метров, в отличие от деревьев не имеющие во взрослом состоянии главного ствола, а несколько или много, часто существующих бок о бок и сменяющих друг друга
2.Осенью в природе многое меняется. Деревья меняют свою окраску, а затем вовсе скидывают листву. На изменения цвета листьев влияет хлорофилл (зеленый пигмент), который из за малого количества солнечного света и холода перестает вырабатываться и листья становятся желтыми. К осени в них не остается питательных веществ и между деревом и черешком листа образуется перегородка, она слабая и при малейшем ветерке или дожде лист отпадает. Листва послужит удобрением для деревьев в новом сезоне.
3.У дерева потому что у куста листьев меньше и ему меньше надо питательных веществ на его листья . Какие осенние явления можно наблюдать в жизни цветковых растений ?-Мы можем наблюдать отцветение ,опадание лепестков.
2. Накачать пресс до кубиков можно примерно за 2 месяца.
3. Пресс не идеально симметричен. У каждого человека он имеет свою форму.
4. При выполнении упражнений для мышц пресса жир с талии не пропадает, это зависит от свойств организма.
5. Если бы не прямая мышца пресса, мы бы не смогли наклонить туловища, подтянуть ноги к груди.
6. Если бы не косые мышцы пресса, мы бы не смогли сгибать и поворачивать туловище.