Соцветие - это часть растения, несущая цветки. Все соцветия делятся на простые и сложные. Многие цветы, которые мы так называем, в действительности являются соцветиями. Например, одуванчик, ландыш, фиалка, фуксия, астра.
Смысл существования соцветий в природе лежит в том, что так легче происходит опыление многочисленных, часто невзрачных цветков. Будучи собранными в соцветие, они становятся привлекательными для насекомых, так как те легче их замечают. Сюда же относятся растения, опыляемые с ветра. К примеру, весной ветер играет сережками березы и происходит опыление.
агальна схема біологічного кругообігу є такою. У зелених рослинах за рахунок сонячного світла за участю хлорофілу з вуглекислого газу і води синтезуються органічні сполуки й одночасно як продукт розкладу виділяється вільний кисень. Органічні сполуки та кисень "заряджаються" енергією, вони хімічно дуже активні. Кисень є сильним окислювачем, органічні сполуки -сильний відновник.
Органічні сполуки, які утворюються у листі, переміщуються у коріння й стовбур. Тут уже у нові процеси синтезу вступають мінеральні сполуки - солі азоту, калію, кальцію, сірки, фосфору та інші, які надходять із ґрунту. Створені рослинами органічні сполуки споживаються тваринами. І рослини, і тварини стають їжею для бактерій.