іРНК зчитується з комплементарної ділянки ДНК, при цьому аденін комплементарний тиміну (або урацилу), а цитозин - гуаніну. Оскільки у складі РНК є урацил, а у складі ДНК - тимін, нуклеотидний склад того ланцюга ДНК, з якого була утворена іРНК складає:
А - 35%, Т - 20%, Г - 31%, Ц - 14%
Відповідно, і ланцюги ДНК між собою комплементарні. Тому склад другого, комплементарного ланцюга буде складати
А - 20%, Т -35%, Г - 14%, Ц - 31%
Сумарний нуклеотидний склад не бачу сенсу рахувати, але якщо в умові вимагають його, то:
А - 27,5%, Т - 27,5%, Г - 22,5%, Ц - 22,5%
2) количество энергии каждого электрона вращающегося вокруг ядра бывает различным . Чем ближе электрон к ядру тем меньше его энергетический запас Чем дальше электрон от ядра тем больше его энергия В зависимости от количество энергии электроны могут размещаться вокруг ядра образуя электронные слои или энергетические уровни
3) в электронных слоях элементов с порядковыми номерами 1 10 электроны распределяются в следующем виде : символ элемента :заряд ядра :число электронов
остальные сама не смогла сделать
Объяснение:
Лист папороті суміщає функції фотосинтезу й спороношення. Влітку на нижній стороні листа з'являються коричневі горбики — соруси (групи спорангіїв), в яких утворюються і дозрівають гаплоїдні спори. Доспілі спори розносяться вітром, проростають, утворюючи серцеподібну зелену пластинку — заросток, який має в поперечнику 2-4 мм. Заросток прикріпляється до ґрунту ризоїдами. На нижній його стороні утворюються статеві органи: архегонії — жіночі, антеридії — чоловічі; у них дозрівають жіночі та чоловічі гамети. Запліднення відбувається за наявності вологи (дощ або рясна роса), котра затримується під заростком.
Із зиготи розвивається зародок, який має первинний корінець, стеблинку та лист. Спочатку зародок прикріплений до заростку й одержує від нього поживні речовини. Потім він зміцнюється в ґрунті та дає початок дорослій рослині.
Таким чином, при розвитку папороті відбувається чергування двох поколінь, що різко розрізняються між собою. Листостеблова рослина, на якій утворюються спори, називається спорофітом і є безстатевим поколінням. Воно у папороті переважає. Статеве покоління — заросток (гаметофіт) — репрезентується невеликою зеленою пластинкою.