М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
sirozazuruhin
sirozazuruhin
15.07.2021 21:58 •  Биология

1. почему организмы большинства из известных нам видов живут в природе группами? 2.почему группы организмов одного вида, например заросли лютика, крапивы, осоки и др., встречаются не повсеместно,а лишь на определённых участках? какие это участки?

👇
Ответ:
1. Так легче добывать пищу, защищаться  и размножаться
2. Это участки с необходимыми именно этим огранизмам условиями - с определенным типом почв, определенной влажностью и освещением
4,7(25 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
DoraDreamer
DoraDreamer
15.07.2021

Объяснение:

Загальна характеристика грибів та грибоподібних організмів

Як і рослини, справжні гриби та грибоподібні організми вчені довго об’єднували в одне царство. Сучасні методи дослідження дозволили встановити, що схожість цих організмів пов’язана з пристосуванням до схожого життя, але вони мають різне походження. Тому зараз різні групи справжніх грибів і грибоподібних організмів відносять до різних субдоменів еукаріотів.

Характерними особливостями всіх грибів і грибоподібних організмів є те, що вони отримують потрібні їм речовини з навколишнього середовища, поглинаючи їх усією поверхнею свого тіла. Такому живлення сприяє те, що їхнє тіло має форму міцелію (мал. 17.1). Міцелій — гігантська багатоядерна клітина, окремі ниткоподібні вирости якої є гіфами.

Але крім води і мінеральних речовин цим організмам доводиться поглинати із зовнішнього середовища ще й органічні речовини, бо всі вони є гетеротрофами і не здатні самостійно синтезувати органічні речовини з неорганічних.

Справжня багатоклітинність притаманна тільки невеликій кількості грибів, але трапляються й гриби з класичними невеликими окремими клітинами (класичні одноклітинні організми), наприклад дріжджі.

Справжні гриби

Справжні гриби сучасні вчені виділяють в окреме царство в субдомені Аморфеї. За кількістю видів справжні гриби поступаються тільки тваринам і перевершують усі інші групи еукаріотів.

Широко відомими групами грибів є базидіальні та сумчасті гриби. Представниками сумчастих є пеніцил, хлібні дріжджі, трюфель (мал. 17.2). А до базидіальних грибів належать шапинкові гриби (опеньок, печериця тощо) та цілий ряд збудників захворювань рослин (наприклад, сажкові гриби) (мал. 17.3). Відрізняються ці групи грибів особливостями свого статевого розмноження. У сумчастих грибів статеві спори утворюються в так званій сумці, а у базидіальних — на спеціальному утворі — базидії. Такі особливості біології дали цим групам грибів їхні сучасні назви.

Справжні гриби відіграють велику роль у природних екосистемах. Частина їх є паразитами інших живих організмів (у тому числі й інших грибів). Але значна частина належить до сапротрофів — організмів, які переробляють мертву органіку. Саме вони руйнують рештки мертвих організмів до простих неорганічних речовин і повертають хімічні елементи до геохімічного кругообігу.

Люди широко використовують справжні гриби в їжу. Але особливо велике значення вони мають для біотехнологічних виробництв. Приготування хліба, виробництво ряду кисломолочних продуктів і сирів, створення певних сортів вин — в усіх цих процесах задіяні гриби. І, зрозуміло, виробництво антибіотиків. За до грибів їх відкрили і з до грибів досі виробляють.

Мал. 17.3. Базидіальні гриби

Несправжні гриби

Несправжні гриби є представниками діафоретиків. Предками несправжніх грибів були водорості, які втратили здатність синтезувати хлорофіл. Саме тому клітинні стінки представників цієї групи містять целюлозу.

Серед цих організмів багато паразитів як водних, так і наземних організмів. Інші види є сапротрофами (переважно у водних екосистемах).

Для людини несправжні гриби — це, в першу чергу, збитки і трагедії. Епіфітотія картоплі, збудником якої була фітофтора, коштувала в середині XIX століття багатьох померлих від голоду (особливо постраждала Ірландія) (мал. 17.4).

Слизовики

Справжні слизовики, як і гриби, є представниками аморфеїв, але належать до іншого царства, ніж справжні гриби. Інші групи слизовиків відносять до екскаватів (несправжні слизовики, або акразії) та діафоретиків (паразитичні слизовики, або плазмодіафориди).

Представники різних груп слизовиків здатні утворювати плазмодії (гігантські рухомі багатоядерні клітини) або псевдоплазмодії (скупчення окремих клітин, які можуть рухатися узгоджено В екосистемах слизовики відіграють роль мікроконсументів, тобто дрібних хижаків, які регулюють чисельність бактерій, водоростей і найпростіших у грунті та органічних решток

4,5(2 оценок)
Ответ:
if395478
if395478
15.07.2021
1. В основном происходит в листьях. Иногда и в стеблях т.е. в зеленых частях растений. Вот поэтому маленькие побеги ( когда у них нет листьев) - зеленые. В хлоропластах происходит фотосинтез, а дышат растения устьицами
2. При фотосинтезе расходуется вода и углекислый газ, а при дыхании расходуется кислород.
3. При фотосинтезе выделяется глюкоза и кислород, при дыхании выделяется углекислый газ.
4. При фотосинтезе происходит фотолиз (расщепление молекулы) воды, далее фиксация углерода, синтез глюкозы. Дыхание: в легких происходит обмен газов диффузно. Кислород растворившийся в крови, из легких попадая в кровь, проникает внутрь эритроцитов и вступает там в соединение с ионами железа в составе гемоглобина. В результате образуется оксигемоглобин. Обогащенная кислородом кровь направляется во все органы и ткани. Как только кровь достигнет каппиляров и растворенный кислород станет переходит в ткани, начинается распад оксигемоглобина на гемоглобин и кислород - происходит обмен газов диффузно, а СО2 выдыхаясь в атмосферу вступает с растениями в процесс фотосинтеза.
5. (КОРОТКО ОБЪЯСНЮ) Имеется две фазы световая и темновая. В световой происходит фотолиз воды и образуется ионы водорода. Ионы водорода соединяются с переносчиком НАДФ за счет электронов хлорофилла возбужденный под световыми лучами. Выделившийся энергия идет на синтез АТФ. Эта энергия (АТФ) будут источниками энергии во время темновой фазы при фиксации углекислого газа.
4,6(1 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ