Земноводные играют определенную роль в осуществлении связей различных биоценозов. Так, лягушки, кормясь летом наземными беспозвоночными и собираясь на зимовку в водоемах, в свою очередь служат кормом для хищных рыб, оказываясь тем промежуточным звеном, которое расширяет кормность водоемов для рыб за счет наземных беспозвоночных. Головастиками, в свою очередь, питаются многие виды птиц, водяные черепахи, ужи. Энергия, запасенная в мельчайших обитателях водоемов — диатомовых и зеленых водорослях,— благодаря деятельности головастиков используется высшими наземными позвоночными животными.
Значення овочів в харчуванні людини
Овочі – незамінний продукт харчування . Овочі, завдяки високій харчовій цінності, доброму смаку, аромату і яскравому кольору, займають важливе місце в приготуванні страв, їх необхідно вживати протягом року.
Овочі є основним джерелом вітаміну С – перець, петрушка, зелень
Каротину – морква, помідори
Вітаміни В – капуста, бобові
Вітамін К – шпинат, капуста
Вітамін Е – молода кукурудза
До складу овочів входять мінеральні речовини, мікроелементи
Овочі мають лікувальне і дієтичне значення (цибуля, петрушка, капуста, редька) , а також попереджують інфекційні захворювання. Завдяки вмісту фітонцидів (цибуля, хрін) ці речовини убивають мікроорганізми або затримують їхній розвиток, а також позитивно впливають на процес травлення завдяки наявності клітковини.
Овочі збуджують апетит і посилюють процес травлення за рахунок смакових,
ось яки овочи ростуть в украине най пошорен
До найпоширеніших в Україні овочевих культур належать капуста білоголовкова (посідає перше місце в овочівництві нашої країни), редис, хрін, морква, буряк, петрушка, селера, цибуля, картопля, помідор, перець та багато інших.
избирательным действием, т. е.
воздействует только на какое-нибудь
одно соединение, вызывает или ускоряет
лишь определенную реакцию.