Равлик виноградний, також відомий як равлик великий виноградний, слимак виноградний або слимак садовий — вид наземних молюсків класу черевоногих (Gastropoda) підкласу легеневих (Pulmonata) родини справжніх равликів (Helicidae).
Назва походить від того, що виноградних равликів знаходили в трав'яних заростях під кущами винограду в Бургундії.
Один з найвідоміших і найбільших видів наземних молюсків у Європі, традиційно застосовується в їжу та використовується як модельний об'єкт у багатьох біологічних дослідженнях.
Объяснение:У дорослих особин висота та ширина (діаметр) черепашки коливаються переважно в діапазоні від 30 до 50 мм (у більшості випадків не менше 38 мм). Має близько 4-5 обертів. Черепашка кулясто-дзигоподібна, з міцними стінками. Сильно відгорнутий колумелярний край устя майже повністю закриває пупок (у молодих особин пупок проколоподібний, напівзакритий)
Листья у голосеменных игольчатые или чешуевидные, вечнозеленые, слабо испаряющие воду. У покрытосеменных листья самые разные: простые и сложные, с сетчатым, дуговым, параллельным жилкованием
Жизненные формы: голосеменные - все хвойные - деревья, редко кустарники; покрытосеменные: травы, кустарники, кустарнички, деревья
Места обитания: голосеменные - это лесообразующие породы, в умеренно холодных районах Северного полушария большая часть лесных площадей занята именно хвойными лесами. ; покрытосеменные - повсеместно .