Белки в живых организмах выполняют разнообразные функции, молекулы этих соединений определяют структуру и форму клетки, обеспечивают узнавание и связывание различных молекул, катализ и регуляцию химических реакций, протекающих в организме
ИЛИ МОЖНО ТАК:
1. Каталитическая функция. Все ферменты -- вещества,ускоряющие (т.е. катализирующие) реакции в клетке -- белковой природы.
2. Структурная функция. Наиболее важная функция белков,заключается в образовании всех структур клетки.
3. Транспортная функция. Собственно перенос веществ. Как пример -- гемоглобин,переносящий кислород к тканям.
4. Защитная функция. Предотвращение действия антигенов -- чужеродных веществ,попадающих в организм,осуществляется посредством белков-антител.
5. Сократительная функция. Сокращение мышц,жизнедеятельность клетки -- за всё ответственны белки.
6. Гормональная функция. Многие гормоны представлены белковыми веществами.
7. Питательная функция. Белки косвенно являются регуляторами метаболизма и питательным веществом для плода (к примеру казеин в молоке).
А що ж з листям стається надалі?Вкриваючи землю,наче килим,воно захищає грунт від промерзання,також воно захищає від замерзання весняні трави,і вони поволі собі проростають під землею до весни.А ще листя містить у собі багато мінералів,мікроелементів та інших поживних речовин,які так потрібні рослинам для нормального розвитку.Але,як і кожна медаль,опале листя також має іншу сторону.Будучи на деревах ,листя мов губка ,вбирає у себе всі шкідливі викиди,що є у повітрі.Особливо це стосується великих міст,де є величезна кількість заводів та машин.А потім,перегниваючи,всі ці шкідливі речовини потрапляють у грунт,а звідти- у рослини і дерева,поволі отруюючи їх.
Саме тому листя у містах прибирають.
Але як його прибирають?
Інколи не зовсім добросовісні люди просто спалюють його,щоб полегшити собі роботу.І тоді всі ці шкідливі потрапляють у повітря,яке ми з вами вдихаємо.
А науковцями вже давно доведено,що дим спаленого листя містить концерогенні речовини ,які можуть привести до онкозахворювань.