Можна виділити декоративно-квітучі, декоративно-листяні, ампельні і сукулентні види.
До групи декоративно-квіткових кімнатних рослин належать сотні різних видів, що відрізняються яскравими квітками і тривалим періодом цвітіння. Квітки у них можуть бути великими і одинокими, або навпаки, дрібними і численними.
Декоративно-листяні види відрізняються своєрідною формою або забарвленням листя. Тому вони декоративні протягом усього року. Багато видів цієї групи до того ж красиво цвітуть. Дуже популярні в озелененні всілякі види і форми бегоній, антуріумів, колеусів, монстер, пальм, фікусів.
Ампельні рослини застосовуються для посадки у підвісних горщиках і вазах. Серед видів ампельних багато сланких і кучерявих рослин, здатних утворити на стіні витончену зелену композицію. З цією метою часто використовують традесканції, плющі, гойю (восковий плющ), аспарагуси, церопегія, сциндапсуси, дрібнолисті і кучеряві види фікусів тощо.
Багатьох любителів приваблюють різноманітні види сукулентів. Невибагливі і незвичайні за зовнішнім виглядом, вони прикрашають приміщення. З різноманітних кактусів, молочаїв, агав, алое, хавортій, теплолюбних видів очитків можна скласти цікаві композиції. Сукуленти добре переносять сухість повітря і пересихання ґрунту в зимовий період. Тому в приміщеннях з водяним і паровим опаленням вони, мабуть, почувають себе краще за інших кімнатних рослин.
Объяснение:
1) кожа сухая,лишена желез и покрыта роговыми чешуями
2)тело подразделенно на:голову,шею,туловище,хвост и пятипалую конечность.
3)пищеварительная сис-ма: рот,глотка,пищевод,желудок, тонкая и толстая и тонкая кишки
4)органы выделения: почка,мочеточник,мочевой пузырь
4)кровеносная сис-ма: 3-х камерное сердце в желудочке неполная перегородка, 2 круга кровообращения
5)органы дыхания:легкие,трахеи и бронхи
6)прогрессивное развитие головного мозга
7)глаза имеют веки
8)развиты органы чувств
9)наличие терморецепторов