Самопізнання — це своєрідний механізм пізнавальної діяльності людини, в основі якого лежить процес рефлексії. Процес самопізнання вимагає від суб'єкта значних зусиль, невпинної праці над собою, дозволяє відкрити себе, виявити свої позитивні якості, можливості та задатки, які потім шляхом самовиховання людина зможе перетворити в здібності, а талант — у стійку рису характеру. Націленість людини на пізнання своїх фізичних, психічних можливостей, свого місця в соціумі складає сутність самопізнання.
Термін поведінкові науки (поведінкова наука), охоплює різні дисципліни та взаємодії між організмами, у природному світі. Вони передбачають, послідовний аналіз та дослідження поведінки людей і тварин шляхом вивчення минулого, контрольоване та натуралістичне за сьогоденням, і ретельні наукові експерименти. Поведінкові науки намагаються досягти ґрунтовних, об'єктивних висновків за до чітких формулювань Прикладами поведінкових наук, є: психологія, психобіологія, антропологія та когнітивна наука, а також багато інших. Як правило, наука про поведінку, стосується перш за все, людської діяльності і насамперед намагається узагальнити поведінку людини.
Объяснение:
Деление клетки - биологическая основа жизни. В случае одноклеточных организмов , например, амебы , одно деление клетки образует полный организм. В случае многоклеточных организмов, деление клетки также может создать потомство, например, растения, которые произрастают от побега. Но важнее, деление клетки позволяет полового размножения организмов с одноклеточной зиготы , которая сама образуется в результате разделения половой клетки. И после произрастания до взрослого состояния, деление клеток позволяет непрерывное обновление и ремонт организма.