М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
1230a
1230a
20.12.2021 21:37 •  Биология

1)почему и для чего изменчивость не только важна,но и необходима? 2)какие жизненные уроки дает человеку генетика?

👇
Ответ:
temirlan2019p
temirlan2019p
20.12.2021
1. Изменчивость дает разнообразие в последующих поколениях, появление особей с новым набором генов и индивидуальными свойствами.
2. Генетика дает человеку понять, что не все подвластно человеку. К тому же человек, глядя на партнера и себя самого, может предположить, как будет выглядеть его потомствл
4,4(67 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1 % населення країни.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити – організм врачає захисні реакції, унаслідок чого активізується так звана умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Міри профілактики.

1. Основна умова – Ваша поведінка.

2. Статеві контакти – найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний б запобігти зараження – уникати випадкових статевих контактів, використання презерватива.

3. Внутрішньовенне вживання наркотиків не тільки шкодить здоров’ю, але і значно підвищує можливість зараження вірусом, адже, як правило, використовуються загальні голки і шприци без їхньої стерилізації.

4. Використання стерилізованого інструментарію (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті під час різних маніпуляцій (манікюру, педикюру, татуювання, гоління тощо). Пам’ятайте: вірус СНІДу не стійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при +56 С° – протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезрозчини. Проте спирт не знищує ВІЛ!

5. Перевірка донорської крові обов’язкова. Сьогодні ВІЛом інфіковано 42 млн осіб. Щодня заражається ще понад 6 тисяч чоловік. Якщо не вживати термінових заходів, то до кінця десятиріччя число інфікованих досягне 110 мільйонів.

Чи можна вберегти себе від СНІДУ?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв’язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров’я рішення, намагатися протистояти таким чинникам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском із боку однолітків і наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів. Сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані й уже тому небезпечні. За даними статистики, 30–50 % осіб, що вживають наркотики ін’єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ, тому вірогідність зараження надзвичайно висока;

• пам’ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

• знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію для проведення профілактичного лікування. Профілактика – це активний процес створення умов для підвищення якості життя, формування особистих якостей людини, які сприяють її благополуччю.

Для визначення ВІЛ-статусу, рекомендовано один раз у рік визначати  рівень антитіл до ВІЛ-інфекції в крові людини. Таке обстеження можна провести за направленням лікаря, зокрема лікарів ФО «Студентської поліклініки СНУ імені Лесі Українки», та при безпосередньому звернені в Центр СНІДу, що знаходиться за адресою м. Луцьк Волі, 3.

4,6(79 оценок)
Ответ:
Nyry
Nyry
20.12.2021
Клеточная стенка может быть первичной и вторичной. Например, в клетках листа имеется только первичная клеточная стенка. Вторичная же клеточная стенка, образованная дополнительными слоями целлюлозы, возникает в тех тканях, которым требуется особая прочность. Это механические ткани особенно тогда, когда они подвергаются одревеснению. При этом все слои целлюлозы пропитываются особым веществом – лигнином. Лигнин скрепляет целлюлозные волокна и удерживает их на месте. Он действует как твёрдый и жёсткий матрикс, усиливающий прочность клеточных стенок на растяжение и особенно на сжатие (предотвращает прогибы). Он же обеспечивает клеткам дополнительную защиту от неблагоприятных физических и химических воздействий.. Именно лигнин придаёт древесине те особые свойства, которые делают её незаменимым строительным материалом.

Поговорим о вакуолях. Почему они имеются именно у растений? В животных клетках содержатся сравнительно небольшие вакуоли: пищеварительные, фагоцитозные, сократительные. Иное дело в растительной клетке. Здесь имеется одна большая центральная вакуоль. Это во взрослой клетке. В молодых клетках растений вакуоли небольшие и их, как правило, несколько. Но по мере роста и созревания вакуоли постепенно сливаются. Вакуоль окружает мембрана, которую называют тонопластом. Жидкость, заполняющая центральную вакуоль, называется клеточным соком. Это концентрированный раствор, содержащий минеральные соли, сахара, органические кислоты, кислород, диоксид углерода, пигменты.
4,7(41 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ