1. Приматы, или обезьяны, – самые высокоорганизованные животные среди млекопитающих (само слово «примат» означает «первые»). К этому отряду относятся более 200 видов животных. Большинство приматов живет в густых тропических лесах. Пальцы у них длинные, при к жизни на деревьях. Большой палец на передних и задних конечностях противооставлен остальным. Такое расположение пальцев позволяет этим животным прочно удерживаться на ветках, схватывать мелкие предметы. На пальцах обезьян
имеются не когти, как у других животных, а плоские ногти. Конечности у них служат не только для ходьбы, но и для хватания пищи, чистки и расчесывания волос на теле. Лицевая часть головы и ладони не имеют волос.
2. В Африке и Южной Азии живут узконосые обезьяны. Их узкие и близко расположенные, как у человека, ноздри разделены узкой хрящевой перегородкой. Хвост у них не играет никакой роли при лазании на деревьях.
3. Широконосые обезьяны — единственные за исключением человека приматы, живущие на американском континенте. Их ареал простирается от южной Мексики до северной Аргентины. На островах Карибского моря ранее существовали несколько ныне вымерших видов, относившихся к группе антильских обезьян
4. Одинаковое выражение чувств радости, гнева, печали. Обезьяны нежно ласкают детенышей. Обезьяны заботятся о детях, но и наказывают их за непослушание. У обезьян хорошо развита память.
5. Значение млекопитающих в природе состоит и в том, что они являются важными звеньями пищевых цепочек. Хищники-млекопитающие сдерживают и стабилизируют размножение и распространение плотоядных животных. ... В природе все взаимосвязано, и отсутствие хищника означает нарушение определенного баланса, задуманного изначально
Объяснение:
Основна роль у процесах новоутворення органічної речовини у водоймах належить хлорофілсодержащім організмам – фітопланктону і макрофітів. Первинна продукція – результат життєдіяльності рослинних організмів – характеризує підсумок процесу фотосинтезу, в ході якого органічна речовина синтезується з мінеральних компонентів довкілля. Таким чином, первинна продукція являє собою масу новоствореного органічної речовини за певний період часу. Мірою первинної продукції є швидкість новоутворення органічної речовини.
Розрізняють валову і чисту первинну продукцію. Під валовий первинної продукцією розуміється все кількість утворився в ході фотосинтезу органічної речовини. Під чистою продукцією розуміється та частина новоствореного органічної речовини, яка залишається поле витрат на обмін і яка залишається безпосередньо доступною для використання іншими організмами у воді в якості їжі.
Продукцію в екосистемі можна вважати похідною від біомаси. З іншого боку, сама біомаса зберігається завдяки продукції. Якщо порівняти різні екосистеми по співвідношенню продукції та біомаси (P / B-коефіцієнти), видно, що чиста продукція на одиницю біомаси вище у водних екосистемах, ніж у наземних.
Крім перерахованих вище факторів, в будь-якому водойм гається зміна продуктивності по вертикалі в результаті зміни освітленості. Глибину, на якій валова продукція фітопланктону врівноважується витратами на дихання, називають компенсаторним горизонтом. Вище чиста продукція позитивна, нижче ? негативна. При високій освітленості і прозорості води в поверхневому шарі часто гають явище фотоінгібірованія – зниження фотосинтезу.
Вторинна продукція визначається як швидкість утворення нової біомаси гетеротрофних організмами. На відміну від рослин бактерії, гриби і тварини не здатні синтезувати необхідні їм складні, багаті енергією з’єднання з молекул. Вони ростуть і отримують енергію, споживаючи рослинна речовина або прямо, або опосередковано – поїдаючи інших гетеротрофів. Рослини, первинні продуценти, складають в співтоваристві перший трофічний рівень. На другому знаходяться первинні консументи; на третьому – вторинні консументи (хижаки).
Объяснение: