1. У тілі людини налічується близько 640 м’язів, але залежно від методу підрахунку їх кількість визначають і до 850.
2. Щоб зробити один крок, ми задіємо 200 м’язів. Це чимале навантаження, враховуючи, що людина в день робить у середньому 10000 кроків. 3. Усі м’язи діляться на три типи: серцевий м’яз, скелетні і гладкі. Скелетні м’язи разом зі скелетом формують опорно-рухову систему людини. Гладкі м’язи скорочуються незалежно від бажання людини і підкоряються сигналам вегетативної нервової системи, так як входять до складу клітин шкіри і внутрішніх органів. Серцева м’язова тканина називається міокард і становить основну масу серця.
4. При народженні у всіх нас близько 300 кісток (багато кісток немовляти складають кістки менших розмірів, наприклад – кістки черепа. Це полегшує дитині процес народження, проте пізніше, в ході дорослішання, кістки зростаються і стають твердіше). Скелет дорослої людини складається приблизно з 220 кісток, які з’єднані між собою. Деякі сполуки кісток абсолютно нерухомі, наприклад з’єднання кісток черепа (шви), інші – рухливі або піврухливі. 5. Вранці людина приблизно на сантиметр вище, ніж увечері. Хрящі між кісток стискається унаслідок стояння, сидіння і т.д., що робить нас трохи нижче під кінець дня. 6. Найміцніша кістка людського скелета – щелепна. А найсильніший м’яз – язик. Одними з найсильніших є також жувальні м’язи. Сила їхнього тиску в звичайному стані сягає від 9 до 15 кг, а коли людина їсть тверду їжу (наприклад, горіхи), тиск цих м’язів збільшується до 100 кг. 7. Близько 25% всіх м’язових волокон зосереджені на обличчі і шиї людини. Завдяки цьому ваша міміка може бути різноманітною і красномовною. При розмові в тілі людини синхронно діють близько 100 м’язів. 8. У ногах знаходиться чверть всіх кісток людини. З близько двох сотень кісток людського тіла 52 розташовані саме в нижніх кінцівках.
привет, если ответ не очень ясени или что то не понятно напиши мне рада буду Объяснение:
Лишайник - симбиотический организм, тело которого образовано соединением грибных и водорослевых клеток. Гриб получает от водоросли питательные вещества, производимые водорослью в результате фотосинтеза. Гриб же создаёт водоросли более оптимальный микроклимат: защищает её от высыхания, экранирует от ультрафиолетового излучения, обеспечивает жизнь на кислых субстратах (поставляя фосфаты), смягчая действие ряда других неблагоприятных факторов. Из зелёных водорослей поступают многоатомные спирты, такие как сорбит, которые легко усваиваются грибом.
2. Стебли травянистых растений-зайцы-волки
3. Кора деревьев-зайцы ( или кроты )-лисы