М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Velichkovskaya
Velichkovskaya
21.05.2023 05:06 •  Биология

Какая часть бактериальной клетки приобретению спецефической формы бактерий?

👇
Ответ:
olga035
olga035
21.05.2023
Все эти функции выполняет клеточная стенка. У большинства бактерий она состоит из муреина.
4,4(55 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Fhgfvxdf1
Fhgfvxdf1
21.05.2023

1) Болота надо охранять, потому что это уникальные мини-экосистемы, в которых живут многие виды флоры и фауны. В болотах строят свои гнезда многие птицы. Не нужно забывать о том, что реки иногда берут свое начало из верховых болот, соотвественно, если болото осушить, перестанет получать питание река, иссохнет и пропадет. Болота играют огромную роль в производстве кислорода, даже намного большую, чем леса и луга. Болота поглощают углекислый газ, выделяя вместо него кислород, так необходимый для жизни на Земле. Именно поэтому болота надо охранять.

2)Отличительной особенностью строения сфагнума являются особые водоносные (или воздухоносные, в завиимсти от нехватки того или другого) клетки, которые и позволяют сфагнуму жить на болтах. Он сплошным ковром покрывает болото и, отмирая, образует торф.

3)Сырье используется как топливо для электростанций, промышленными предприятиями, а также в жилищно-коммунальном хозяйстве;Торф применяется в виде сырья для получения большого количества химических продуктов, в том числе кокса;В сельском хозяйстве, в качестве удобрения;Подстилочного сырья;В виде субстрата для грунта в парниках и теплицах

Объяснение:

4,8(64 оценок)
Ответ:
гуля429
гуля429
21.05.2023
Таласемії — це група захворювань, які виникають внаслідок вродженого патологічного синтезу гемо глобіну. Дефект полягає у зменшенні продукування одно
го чи декількох глобінових ланцюгів α (при αталасемії) чи β (при βталасемії) або ж повній їх відсутності. Причо му молекулярна структура глобінових ланцюгів при цьому не порушується [5,14].
Альфаталасемію спричиняє делеція одного з генів 11ї хромосоми. βталасемія, яка зустрічається частіше, виникає внаслідок спадкових мутацій у гені HBB, локалі зованому на 16й хромосомі [7]. Важкість клінічних про явів при цій патології корелює із типом мутацій та, відпо відно, ступенем дисбалансу глобінових ланцюгів. Залежно від рівня зниження синтезу βглобінових ланцюгів виділя ють цілу низку нозологій, які різняться фенотиповими про явами та важкістю перебігу захворювання (табл.) [15,19,21].
Таким чином, молекулярногенетичний аналіз гена HBB є важливим для верифікації діагнозу та прогнозу вання клінічного перебігу захворювання. Значна кіль кість (понад 100) та гетерогенність мутацій, які були опи сані в межах гена HBB, ускладнює генетичну діагностику. Різні протоколи передбачають дослідження найбільш поширених для даної популяції мутацій гена HHB, і часто доцільним є проведення повного секвенування гена. Частота розповсюдження різних типів мутацій гена HBB, як і поширеність гетерозиготного носійства мутацій гена, в Україні невідома.
Існує також група синдромів, що за клінічним перебі гом подібні до великої βталасемії, які називають проміж ною таласемією [2,14]. Генетичною її особливістю є наяв ність комбінації «слабких» βталасемічних мутацій, а іноді βмутація виступає у сполученні з αмутацією. У таких хворих, як правило, значення гемоглобіну коли вається на рівні 60–70 г/л без гемотрансфузійної підтрим ки. Функція еритроцитів при проміжній таласемії зниже на внаслідок переважання фракції гемоглобіну F (HbF), який погано переносить кисень. Як і при великій βталасемії, внаслідок інтенсивної проліферації кістково го мозку у цих хворих розвиваються псевдопухлини [6,9,12,18]. Порівняно з хворобою Кулі потреба у гемо трансфузіях у пацієнтів з проміжною таласемією виникає пізніше.
Хоча таласемічні синдроми можуть зустрічатися у всіх етнічних групах, найчастіше їх діагностують у вихідців із Середземноморського басейну, Африки, Близького Сходу, Південної та ПівденноСхідної Азії, Південного Китаю та островів Тихого океану. Вогнища таласемії є і в Азербайджані, в рівнинних районах якого гетерози готна βталасемія зустрічається у 7–10% населення. Вна слідок інтенсивної міграції населення захворювання реєс трується практично в усіх регіонах планети. За даними літератури, щороку у світі народжується близько 100 000 дітей із важкими формами таласемії [14].
Залежно від ступеня пригнічення синтезу βланцюгів розрізняють βталасемію плюс (зі зменшеною кількістю βланцюгів) та βталасемію мінус (із відсутністю βлан цюгів) [21].
При βталасемії інтенсивно продукуються еритрока ріоцити, у яких накопичуються ланцюги α, що є причи ною посиленого руйнування цих клітин у кістковому мозку, а ретикулоцитів та еритроцитів периферійної крові — у селезінці. Таким чином, у хворого розвивається анемія. Додатковим фактором тканинної гіпоксії при βталасемії є підвищений вміст фетального гемоглобіну F в еритроцитах хворого.
Основним проявом таласемії є гіпохромна мікроци тарна гіперрегенераторна анемія з характерними морфо логічними особливостями еритроцитів, тикими як гіпо хромія, мікроцитоз, базофільна пунктація, у периферійній крові виявляють мішенеподібні еритроцити та ядровмісні клітини — попередники еритроїдного ряду.
Захворювання, зумовлені мутаціями гена HBB (βглобіну)
4,4(17 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ