М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
bambar29ozvclx
bambar29ozvclx
25.09.2022 23:48 •  Биология

Яку роль відіграють у природі кісткові риби ?

👇
Ответ:
77Джи77
77Джи77
25.09.2022

Важливе значення має практичне значення риб у природі і житті людини. Риба є цінним продуктом харчування, а також джерелом вітамінів. В природі риба має важливе значення в регуляції чисельності водних безхребетних і сама є кормом для інших риб, деяких птахів та ссавців. Таким чином риба є важливою ланкою в ланцюгах живлення живих організмів.

Значення риб у житті людини дуже велике – загальний світовий вилов риби складає приблизно 50 млн. т. В світовому балансі тваринних білків значення харчової продукції, яка виробляється з риби, близьке до 22% і поступається лише м’ясним (43%) та молочним (35%) продуктам.

Головна цінність риби як продукту харчування полягає в білку. М’ясо риби не поступається по своїм якостям м’ясу крупної рогатої худоби. Білі риби засвоюються організмом людини з меншими енерговитратами і майже повністю засвоюються в шлунково- кишковому тракті. Крім того, з риби отримують жир, багатий на вітаміни, в особливості на вітамін Д, який є необхідним і дітям, і дорослим. Риба – це джерело вітамінів та мінеральних речовин: К, Na, P, Mg, S, Cl, Fе, I.

Рибу радять для дієтичного харчування гіпертонікам, хворим на атеросклероз, схильним до повноти, людям, в яких хворі шлунок та печінка. Особливо корисною є печінка тріски. Калорійність такої риби, як оселедець, не менша, ніж в куриних яєць. Рибу в жодному разі не можна вживати в сирому вигляді, оскільки можливо заразитися паразитичними черв’яками, тому рибу вживають у вареному, смаженому, копченому, соленому чи консервованому вигляді. З риби готується велика кількість різноманітних страв. Крім того, рибу використовують для виготовлення кормового борошна для годування худоби, а з відходів рибної промисловості виготовляють мінеральні добрива. Кожен рік з відходів рибної промисловості виготовляють 10млн. т. кормового борошна, яким удобрюють 50млн. га сільськогосподарських угідь. 

Існують види риб (наприклад, гамбузія, плотва), яких використовують в біологічному методі боротьби з личинками кровоссальних комах (наприклад, комарів), які розвиваються у водоймах.

Прісноводні риби, які харчуються рослинами, очищують водойми від зайвої рослинності, попереджуючі їх заболочування (товстолобик, білий та чорний амури).

Деякі риби, наприклад, лососеподібні, мають цінну шкіру, яка використовується для виготовлення промислових товарів.

Також досить важливе значення має спортивне риболовство, яке є одним з видів активного відпочинку на природі. Різноманітних декоративних риб тримають в акваріумах, а також у ставках. Давайте ми з вами переглянемо відео про риб, яких тримають у ставку.

4,8(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
BOGDANGER
BOGDANGER
25.09.2022

одна із ланок гемостазу, що є складним поетапним процесом («каскад») утворення білка фібрину в крові, що призводить до формування згустка (тромба), унаслідок — кров набуває сироподібної консистенції (переходить з рідкого у гелеподібний стан). Цей процес — природний захист організму від утрати великих обсягів крові внаслідок ран та інших порушень цілісності судин в складі будь-яких тканин організму (наприклад, шкіри, слизових оболонок тощо). Коли відбувається процес руйнування стінки судини, біля місця травми збираються тромбоцити, виділяють тромбопластин, який разом із протромбіном, кальцієм і вітаміном К сприяють утворенню фібрину. Унаслідок цього відбувається процес утворення мереж фібрину, які затримують формені елементи крові. Такий згусток називається тромбом, а процес коагуляції займає близько 5 хвилин.

4,6(89 оценок)
Ответ:
Кости и хрящи носа человека, покрытые кожей, образуют наружный нос.В наружном носу различают корень , расположенный вверху, верхушку носа, направленную вниз, и две боковые стороны, которые сходятся по средней линии, образуя спинку носа. . Нижние части боковых сторон носа, отделенные бороздками, образуют крылья носа,  которые своими нижними краями ограничивают ноздри, через которые проходит воздух в носовую полость. Ноздри человека в отличие от всех животных,обращены не вперед, как у них, а вниз. Благодаря этому струя вдыхаемого воздуха направляется не прямо назад, как у обезьян, а вверх,  и совершает длинный дугообразный путь к носоглотке,где воздух нагревается,далее в ротовую часть глотки,а после и в гортань.Выдыхаемый воздух проходит по прямой линии нижнего носового хода. Выступающий наружный нос- специфическая особенность человека , так как нос отсутствует даже у человекообразных обезьян.
Носовая полость поделена носовой перегородкой, сзади костной, а спереди- хрящевой, на две симметричные половины.Стенки полости вместе с перегородкой  покрыты слизистой оболочкой, которая в области ноздрей сливается с кожей, а сзади переходит в слизистую оболочку глотки. Слизистая оболочка носа содержит ряд при для обработки вдыхаемого воздуха.Она покрыта мерцательным эпителием, реснички которого образуют сплошной ковер, на который оседает пыль.Реснички изгоняют осевшую пыль из носовой полости,слизистая оболочка содержит слизистые железы, секрет которых обволакивает пыль и ее изгнанию, а также увлажняет воздух.Слизистая оболочка богата венозными сосудами,образующими  густые сплетения,повреждение их -повод  к носовым кровотечениям.
4,7(45 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ