Белки имеют более сложное строение и отличаются огромным разнообразием. Поэтому и выполняют в живых организмах чрезвычайно важные функции и роли.
Одна из таких - сигнальная. Некоторые белки, входящие в состав плазмалеммы, могут изменять свою структуру под действием различных внешних факторов. Тем самым они обеспечивают приём сигналов из внешней среды и передают полученную информацию в клетку.
Далее токсическая функция. Белки могут не только защищаться, но и нападать. Такие белки называют белки-токсины. Они характерны для ряда животных, растений, грибов. В ответ на проникновение белков-токсинов, некоторые организмы вырабатывать антитоксины, подавляющие действие ядов.
И основную теплоизоляционную функцию выполняют липиды.
вплив на природу континенту почалося ще тоді, коли корінне населення, займаючись землеробством, випалювало для цього ділянки лісів, осушувати болота. однак ці зміни не були такі великі. з xvi в. з приходом на материк європейців почалося хижацьке використання природних багатств. простору саван і степів почали освоювати в першу чергу, причому дуже інтенсивно.
розорювання багатьох територій призвела до виснаження грунту на величезних площах. навіть на недоступних схилах анд ліси були зведені. у багато разів скоротилася чисельність лам, наприклад викуньи, а гуанако став дуже рідкісним видом і зустрічається лише у важкодоступних високогір’ях. майже повністю знищені гризуни шиншила і віскача, перуанський олень, рідше стала зустрічатися пума.
розорювання земель, вирубка лісів, пасовищне скотарство, поява нових рослин, завезених з інших материків, призвели до послаблення, а іноді і до повного знищення зв’язків між компонентами природи, до істотних змін природних комплексів. на місці величезних ділянок тропічних лісів і саван давно вже розкинулися плантації дерева какао, кавового дерева, цитрусових і інших культур.
дуже швидко скорочується площа лісів в амазонії. будівництво трансамазонская автомобільної дороги довжиною в 5000 км відкрило шлях у сельву. при сучасних темпах використання ці ліси до початку xxi ст. можуть зникнути.
2.а
3.б
4.а
5.а
6.б
7.в
8.а
9.б
10.а
11.а
12.б
13.б
14.?
15.б
16.б
17.в
18.б
19.а
20.бе