1) Морфологічний:Подібність у будові особин одного виду (особливості будови органів та їхніх систем).Види:зебра Греві, або пустельна, і зебра саванна, або бурчеллова. Четвертий вид зебр, квагга, був винищений близько 1880 р.
2) Фізіологічний: Подібність у процесах життєдіяльності організмів одного виду.Тривалість життя: до 28 років.
3)Біохімічний: Відмінність видів за каріотипом (кількістю і фор-мою хромосом).
4) Географічний: Популяції одного виду займають певну частину біосфери.Південь Судану і Ефіопії, савани Східної Африки до півдня континенту. Зебра Греві (пустельна) зустрічається в сухих саванах Східної Африки, в Кенії, Ефіопії і Сомалі. Гірська зебра є названіемее поширеним видом, її ареал обмежується високогірними плато Намібії та ПАР.
5)Екологічний: Особини одного виду живуть у подібних екологічних умовах і займають власну екологічну нішу в екосистемі.Зустрічається в сухих саванах.
- обе наследственные,
- являются материалом для естественного отбора,
- источники неограниченного видового разнообразия живых организмов.
РАЗЛИЧИЯ:
- мутационная изменчивость вызвана мутагенными факторами, ошибками в ходе деления клеток, сдвигом триплетов, поломкой хромосом, изменением набора хромосом. Комбинативная не связана с ошибками и нарушениями в геноме (её причина - кроссинговер и конъюгация, независимое расхождения гомологичных хромосом) ;
- мутационная может приводить к тяжёлым заболеваниям, комбинативная - лишь к появлению альтернативных признаков.
- Дарвин называл мутационную -групповой, неопределённой.