Колообiг - мiграцiя атомiв хiмiчних елементiв:біогенна та абіогенна. Бiогенна мiграцiя - процеси руху хімічних елементів, які відбуваються за участі живої речовини
2. Біологічний колообіг - це багаторазова участь хімічних елементів у процесах, які протікають у біосфері. Причина колообігу - обмеженість елементів, з яких будується тіло організмів.
Визначення біогенної міграції хімічних елементів дав B.I. Вернадський (Закон біогенної міграції атомів). Біогенна міграція є частиною загальної міграції хімічних елементів біосфери. Головною геохімічною особливістю живої речовини є те, що вона пропускаючи через себе атоми хімічних елементів земної кори, гідро-сфери та атмосфери, здійснює у процесі життєдіяльності їх закономірну диференціацію. Завершуючи свій життєвий цикл, організми повертають природі все, що взяли у неї протягом життя.
Біологічний колообіг зворотний не повністю, частина речовин постійно виходить з колообігу і осідає в товщині осадових порід у вигляді органогенних вапняків, гумусу, торфу і т.п. В результаті колообігу біосфера (чи інша еко-система) не повертається в початковий стан: для біосфери характерний поступальний рух, тому символом біологічного циклу є не коло, а циклоїд (спіраль) .
Розрізняють два типи біогенної міграції, перший з них здійснюється мікроорганізмами, а другий - багатоклітинними організмами. Величина міграції першого типу переважає над другим. Людство оволоділо міграцією третього типу, яка іде під впливом його діяльності.
3. Колообіг речовин у природі спрямовується спільною дією як біологічних, так і геохімічних та геофізичних сил. Вуглець, водень, кисень, азот, сірка і фосфор та біля 30 простих речовин, що необхідні для утворення живої речовини, безперервно перетворюються в органічні речовини або погли-наються в вигляді неорганічних компонентів автотрофами, а автотрофи використовуються гетеротрофами. Таким чином, біогенні елементи без-перервно циркулюють: розчиняються в континентальних водах, виносяться в моря або потрапляють в атмосферу, а між цими середовищами відбувається постійний газообмін, тобто відбувається біологічний колообіг атомів. З екологічної точки зору найважливішими є колообіги речовин, які є основними компонентами живої речовини:
· колообіг вуглецю;
· колообіг кисню;
· колообіг води;
· колообіг азоту;
· колообіг сірки;
· колообіг фосфору.
Млекопитающие (лат. Mammalia) — класс позвоночных животных, основной отличительной особенностью которых является вскармливание детёнышей молоком.
живорождение (кроме представителей подкласса первозвери);
наличие волосяного покрова (шерсти), сильное развитие кожных желёз (потовых и сальных), а также роговых образований;
наличие в черепе одной скуловой дуги;
наличие чёткого расчленения позвоночника на 5 отделов (шейный, грудной, поясничный, крестцовый, хвостовой);
платицельный тип позвонков;
наличие в шейном отделе позвоночника 7 позвонков (исключения редки), к первому из которых двумя затылочными мыщелками причленяется череп;
наличие диафрагмы, развитие подкожной мускулатуры;
высокий уровень развития нервной системы, который обеспечивает гибкое реагирование на воздействия со стороны внешней среды;
особый тип строения головного мозга (в том числе сильное развитие переднего мозга, переход к нему функций основного зрительного центра и центра управления сложными формами поведения);
2.повсеместно преимущественно в областях с умеренным и холодным климатом.
4.ризоиды
6.гаметофит у мхов это листостебельное растение, на нем образуются женские архегонии и мужские антеридии половые органы.
7.после оплодотворения формируется диплоидный спорофит.
8.архегоний-это женский половой орган на нем формируются яйцеклетки,антеридий-это мужской половой орган,в нём образуется двужгутиковые сперматозоиды.
10.Отдел Моховидные
11.Кукушкин Лён-зеленые мхи
Сфагнум-Белые мхи.
12.Нижние части стебля сфагнума отмирают разлогаются,образуют торф.Торф-используют в качестве топллива,удобрения.
13.Образование торфа,накопитель влаги,сырье для хим.промышленности