изначати характерні риси соціально-економічного розвитку тогочасних провідних країн світу в другій половині ХіХ — на початку XX ст.; аналізувати формування колоніалізму та його наслідки для народів світу; розкривати особливості політичного розвитку й робітничого руху в провідних країнах світу.
ПРИГАДАЙТЕ
1. Що таке промисловий переворот? Коли і де він розпочався? 2. Якими були результати і наслідки промислового перевороту? 3. Покажіть на карті провідні країни світу першої половини ХіХ ст. 4. Назвіть панівні тенденції соціально-економічного та політичного розвитку в першій половині ХіХ ст.
РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ. Друга половина XIX — початок XX ст. характеризувалися подальшим розвитком індустріального суспільства у провідних країнах світу.
За цей період промислове виробництво зросло тут майже втричі. Особливо швидко розвивалася важка промисловість. Виплавка сталі, чавуну, видобуток вугілля, виробництво машин та обладнання стали показниками могутності країни.
Найбільших успіхів було досягнуто в металургії, машинобудуванні, транспорті. Разом із появою нових галузей промисловості (електротехнічної, хімічної тощо) це докорінно змінило повсякденне життя людей.
Розгортання індустріалізації, тобто створення великих підприємств, потребувало нових форм організації виробництва та значних фінансових інвестицій (вкладень із метою отримання прибутків). Для залучення капіталу для вирішення широкомасштабних економічних завдань набуло поширення акціону-вання. Значні фінансові ресурси, зосереджені в руках вузького кола банкірів і промисловців, зумовили посилення їхньої ролі в економічному та політичному житті суспільства. Цей вузький дістав назву фінансової олігархії.
1) Р: муж. АА жен.АА
Х
G: А ; А
F1: АА-карие100%
2) Р: муж.АA жен.аа
Х
G: A ; a
F1: Aa-карие100%
ответ: генотипы: мужчина в первом браке-АА, его брат-близнец-АА, женщина в первом браке-АА, женщина во втром браке аа, дети в первом браке АА, дети во втором-Аа.
В первом случае в потомстве дети получились кареглазыми с геноипом АА, т.к оба родители имели генотип по доминантному признаку.
Во втором случае дети получились также кареглазыми с генотипом Аа, т.к отцовский ген, который попал в гамету (доминантный) подавляет материнский (рецессивный).
класс о двудольные:
- название класса говорит само за себя, 2 доли в семени
-стержневая корневая система
-сетчатое жилкование
семейство крестоцветные:
формула цветка: Ч4 Л4 Т4+2 П1 ( т.е. 4 чашелистика, 4 лепестка, тычинок 6 , пестик 1)
к крестоцветные относятся капуста, редис , репа, пастушья сумка!