РІСТ ТВАРИН - це сукупність кількісних змін, які забезпечують збільшення маси й розмірів особин за рахунок процесів біосинтезу речовин. На молекулярному рівні основну участь у реалізації росту тварин здійснюють білки. З них будуються нові клітини, за їх до збільшуються розміри клітин та маса міжклітинної речовини. Ріст тварин супроводжується збільшенням усіх органів тіла, але нові органи, як це буває в рослин, при цьому не утворюються.
У певні періоди розвитку різні органи й сам тваринний організм ростуть з неоднаковою швидкістю. Одразу після народження тварини ростуть швидше, а з віком повільніше. Величина й швидкість росту залежить від спадковості та зовнішніх чинників. Якщо є їжа, вода, тепло, то ріст буде кращим, тому процесам росту властива сезонна й добова ритмічність. У тварин гаються два типи росту - обмежений і необмежений. Як правило, у водних тварин ріст необмежений, а в наземних - обмежений.
Живые организмы в экосистеме связаны общей энергией и питательными веществами, которые необходимы для жизни. Главный источник энергии для живых организмов на Земле - Солнце. Основу экосистемы представляют автотрофные организмы - растения, которые в процессе фотосинтеза создают богатую энергией пищу органическое вещество. Растения используются в качестве пищи животными, которые не могут синтезировать органику из неорганики. Бактерии и грибы выполняют главную роль в разложении мёртвой органики на исходные неорганические вещества, возвращая их в среду. Круговорот энергии это переход её в виде химических связей органических соединений (пищи) по цепям питания от одного трофического уровня организмов к другому.
Объяснение: