Да, отличаются. В агроценозе отсутствует конкуренция (все контролирует человек). Если в естественном биогеоценозе выживание организма зависит только от него самого, то в агроценозе даже слабое растение выжить питания также отличается. В естественной среде происходит круговорот энергии, а в агроценозе из-за нарушения этого круговорота приходится использовать удобрения.
Усі насінні рослини, на відміну від спорових рослин, розмножуються насінням. це дає їм певні переваги: спора — лише одна клітина; насінина — багатоклітинний утвір, містить зародок майбутньої рослини та запас поживних речовин, укрита шкіркою, яка захищає зародок від несприятливих впливів довкілля. у насінних рослин заплідненню передує запилення, перенесення пилкових зерен (утворів, де містяться чоловічі статеві клітини) до насінних зачатків (утворів, в яких містяться жіночі статеві клітини). запилення здійснюється за вітру, тварин тощо. статевий процес не залежить від наявності води.
Усі насінні рослини, на відміну від спорових рослин, розмножуються насінням. Це дає їм певні переваги: спора — лише одна клітина; насінина — багатоклітинний утвір, містить зародок майбутньої рослини та запас поживних речовин, укрита шкіркою, яка захищає зародок від несприятливих впливів довкілля. У насінних рослин заплідненню передує запилення, перенесення пилкових зерен (утворів, де містяться чоловічі статеві клітини) до насінних зачатків (утворів, в яких містяться жіночі статеві клітини). Запилення здійснюється за до вітру, тварин тощо. Статевий процес не залежить від наявності води.