Объяснение:
Бiоценоз— сукупність рослин, тварин і мiкроорганiзмiв, що населяють певну ділянку суші або водоймища і характеризуються певними відносинами як між собою, так і з абiотичними факторами середовища.
Агроценоз – це система, яка з’являється при втручанні людини в простір природного середовища. Як і біогеоценози, вона містить органічну і неорганічну частини.
Порівнюючи між собою розглянуті системи, слід насамперед звернути увагу на їх видовий склад. Для біогеоценозу в цьому відношенні характерна більша різноманітність. У агроценозі ж переважають одна або декілька культур, обраних людиною для вирощування , і, відповідно, кількість видів тварин і нижчих організмів теж є обмеженим.
У зв’язку з цим ланцюги живлення в штучно створених системах коротше і простіше. Однак на території, де знаходиться безліч рослин одного виду, створюються всі умови для життєдіяльності шкідливих організмів, здатних співіснувати саме з такими культурами. Не відчуваючи біологічної конкуренції, вони можуть посилено розмножуватися і знищувати посіви або викликати хвороби у рослин. В результаті вся система нерідко виявляється під загрозою загибелі. Біоценози в цьому відношенні набагато стійкіші.
Відмінність біоценозу від агроценозу полягає також у тому, яким чином у кожному випадку здійснюється колообіг речовин. В природній спільноті він замкнутий.
В прекрасном подводном царстве жили разноцветные водоросли: зеленые, бурые, красные, желтые и многих других тонов. Они были разных размеров – от микроскопических до гигантских. Среди них были одноклеточные и многоклеточные. И у каждой было свое имя: хламидомонада, хлорелла, саргассум, ламинария, микроцистис, фукус, спирогира, порфира, филлофора. Многие из них умели двигаться. Для передвижения одни использовали жгутики, другие ползали, то сжимая, то растягивая части своего тела, а третьи передвигались, используя токи вод, создаваемых цитоплазмой.Водоросли жили дружно между собой и уважали других обитателей подводного царства.
Но однажды остальные жители царства решили, что водорослей слишком много, и вообще они не нужны в подводном мире. Тогда морской конек украл у царя подводного царства Нептуна волшебную звездочку и загадал желание, чтобы исчезли все водоросли.
Водорослей не стало. И в одночасье ракообразным, моллюскам, некоторым рыбам и млекопитающим стало нечем питаться, некому было насыщать толщу воды и воздух над ней кислородом, исчезли убежища для рыб и других животных, обитателям подводного царства стало тяжело дышать.
Нептун очень разозлился на своих подданных, наказал морского конька, а водоросли вернул в подводное царство, потому что жизнь подводного мира без них невозможна.
С тех пор никто из обитателей подводного царства не смел обидеть водоросли.
Объяснение:
правильно?