Як вберегтися від кліщів
Ось кілька порад, які до уникнути укусів кліщів:
1. Подбайте про відповідний одяг
Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.
2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.
3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.
Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.
5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.
7. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності - скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.
ДИАСПОРА (от греч. dia — через и sporá — рассеивание) — часть растения различной природы (клубень, луковица, выводковая почка), естественно отделяющаяся от материнской особи и служащая для размножения и расселения.
ЛАКТОЗА — молочный сахар, дисахарид, вырабатываемый клетками молочной железы и в свободном виде присутствующий в молоке всех млекопитающих. Лактоза состоит из чередующихся остатков D-галактозы и D-глюкозы.
ФЕНЕТИКА (от греч. pháino — являю, обнаруживаю) — раздел биологии, изучающий закономерности рас и появления фенов.
вот три любых определения