Ми живемо на самому дні блакитного повітряного океану Землі - її атмосферного шару. Земля - це наш дім. А який він? Французький географ Елізе Реклю дуже влучно сказав: "Людина створює навколишнє середовище по своєму образу і подобі". Тобто ми маємо те навколишнє середовище, яке заслужили.
Небачено активна й здебільшого непродумана діяльність людини, супроводжувана знищенням природних ресурсів і забрудненням навколишнього середовища, призвела до того, що нині біосфера планети перебуває в критичному стані, коли до глобальної катастрофи залишилися лічені кроки.
Виникли екологічні проблеми не сьогодні й не вчора. Як свідчать стародавні літописи, ще близько 4 тисяч років тому вавілонський цар Хаммураті, а пізніше - китайські й монгольські імператори та європейські монархи вже дбали про збереження природи й видавали накази про охорону лісів, трав`яного покриву степів, водних джерел.
Українська козацька старшина, незважаючи на надзвичайне багатство нашої природи тих часів, теж уболівала за збереження довкілля й видавала ряд наказів і документів про охорону придніпровських лісів і лук, заборону спалювання лісів, браконьєрства, хижацького знищення звірів та риби.
Із розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу, бурхливим зростанням кількості населення на Землі, обсягів виробництва та його відходів проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. Страшною дійсністю стали голод, отруєні річки та моря, задушливе шкідливе повітря у великих промислових центрах, загублені ліси, сотні зниклих видів тварин і рослин, загроза кліматичних аномалій, ерозія та майже повне виснаження ґрунтів у аграрних районах.
ответ:1. У формуванні поведінки тварин велику роль відіграють інстинкти.
2. Інстинкти — це послідовність поведінкових реакцій, що отримані в процесі навчання.
3. Характерними особливостями інстинктів є вродженість. несвідомість і шаблонність.
4. Кожен поведінковий акт — відповідь на певну життєву ситуацію.
5. Пошукова стадія поведінкового акту в основному базується на інстинктах.
6. Научіння дозволяє тваринам пристосовуватись до змін у довкіллі.
7. Процес научіння у тварин зводиться до формування умовних рефлексів.
8. Структура поведінкового акту мас такі фази: пошукова поведінка, специфічний подразник, завершальний акт.
9. Ієрархія пошукової поведінки — це послідовність розташування етапів пошукової поведінки, яка закінчується поведінковим актом.
10. Поведінка тварин залежить від подразників, які діють на тварину але не залежить від її внутрішніх потреб.
Объяснение:
Исключение составляют два верхних позвонка шейного отдела и позвонки крестцового (кроме первого) и копчикового отделов:
• два верхних позвонка шейного отдела человека предназначены для крепления черепной коробки и обеспечения его двигательной поэтому они более массивны.
• позвонки крестцового и копчикового отделов не несут основной опорной нагрузки, находясь ниже центра тяжести тела в самом конце позвоночного.
Двигательная функция
Двигательная функция позвоночника — это возможность совершать движения в разных направлениях и плоскостях.