Незважаючи на бурхливий розвиток альтернативних методів, досліди з використанням тварин є надійним підґрунтям для вивчення безпечності та ефективності лікарських засобів.
У Європі перші законодавчі акти, що захищають тварин від жорстокості, з’явилися на початку ХІХ століття. Перший закон був прийнятий у Великобританії в 1822 році за сприяння члена англійського парламенту Річарда Мартіна та лорда-канцлера Томаса Ерскіна, які домоглися прийняття закону «Про поводження з кіньми і великою рогатою худобою». Порушника чекав грошовий штраф (до 5 фунтів стерлінгів) або двомісячне тюремне ув’язнення за побиття, поганий догляд або жорстоке поводження з худобою. До відповідальності міг бути притягнутий будь-який громадянин [3]. Незабаром законодавство із захисту тварин було прийнято в інших європейських країнах.
У сучасній Україні діє комплекс законодавчих актів, що складаються з міжнародних договорів, підписаних та ратифікованих нашою країною, Конституції та Законів України, підзаконних нормативно-правових актів.
Попри те, що Україна приєдналась або ратифікувала ряд важливих міжнародних документів у галузі захисту тварин, багато питань у цій сфері залишаються відкритими. Європейська конвенція щодо захисту хребетних тварин, яких використовують з експериментальною та іншою науковою метою від 18 березня 1986 року [13], Україною підписана, але, на жаль, досі не ратифікована.
Я однажды совершил плохой поступок.
Как-то раз ко мне подошла слепая девушка и спросила как добраться до центра (видимо она была здесь впервые) я показал ей пальцем и сказал идти вон туда, и я пошёл дальше вскоре до меня дошло, что она была слепая и не видела сторону в которую я ей показал мне до сих пор стыдно если бы я мог вернуть время назад то я бы отвёл её до места назначения.
Вдруг её там ждали, а я так низко поступил.
Это воспоминание до сих пор мне не даёт уснуть хотя это и было 5 лет назад, но мне всё равно очень стыдно я никак не могу себя простить.
Надеюсь с ней всё в порядке.