По́діл кліти́ни — процес, у якому клітина, що називається материнською клітиною, ділиться на дві нові клітини, що називаються дочірніми клітинами. Поділ клітини — зазвичай обов'язковий етап клітинного циклу. Протягом мейозу, проте, клітини істотно змінюються, і не повертаються до початкового стану.
Поділ клітини — біологічна основа життя. У випадку одноклітинних організмів, наприклад, амеби, один поділ клітини утворює повний організм. У випадку багатоклітинних організмів, поділ клітини також може створити потомство, наприклад, рослини, які виростають від пагона. Але важливіше, поділ клітини надає можливість статевого розмноження організмів з одноклітинної зиготи, яка сама утворюється в результаті поділу статевої клітини. І після виростання до дорослого стану, поділ клітин дозволяє безперервне оновлення і ремонт організму.
Першочергове завдання при поділі клітини — копіювання геному початкової клітини. Перед тим, як поділ зможе відбутися, інформація генома, збережена у хромосомах, повинна реплікуватися, а копії геному розподілитися між частинами клітини. Багато елементів клітинної інфраструктури залучаються до зберігання генетичної інформації між поколіннями
Объяснение:
А - ген «доминантной» глаукомы, генотип АА, Аа
а - ген норм. зрения, генотип аа
В – ген норм. зрения, генотип ВВ, Вb
b - ген «рецессивной глаукомы», генотип bb
Р: AaBb x AaBb
F - ?
P: AaBb x AaBb
G: AB, Ab, AB, Ab
aB, ab aB, ab
F: AABB, AABb, AaBB, AaBb
AABb, AAbb, AaBb, Aabb
AaBB, AaBb, aaBB, aaBb
AaBb, Aabb, aaBb, aabb
1ААВВ : 2ААВb : 2АаВВ: 4АаВb – 9/16 с «доминантной» формой глаукомы
1ААbb : 2Ааbb - 3/16 с глаукомой двух видов, вероятность 18,75%
1ааВВ : 2ааВb – 3/16 без глаукомы
1 ааbb – 1/16 с «рецессивной» формой глаукомы