Надеюсь, что подойдёт)) Удачи!
ответ:Ці дві групи білків різняться між собою за формою молекул. Глобулярні білки мають ланцюги поліпептидів, що скручені дуже щільно в овальні структури. Фібрилярні білки мають ланцюги поліпептидів, які знаходяться паралельно один одному і утворюють шар. За механічними властивостями ГБ не стискаються і не розпрямляються, а ФБ, навпаки, мають таку здатність. ГБ не розчиняються у воді, а ФБ розчиняються. Також ці білки різняться за своїми функціями. Перші виконують функцію динамічну, а другі - структурну. Глобулярні білки можуть бути представлені у вигляді ферментів і антитіл, а також гемоглобіну, інсуліну та іншого. Приклади фібрилярних білків: колаген, кератин, фіброїн та інші. Всі ці види білків незамінні, недостатня їх кількість в організмі призводить до серйозних порушень і патологій.Вони забезпечують діяльність органів, тканин, шкіри та іншого, виконують безліч функцій, необхідних для повноцінного розвитку організму;
Объяснение:
Відповідь:
1 Травна система: кільчастих червів складається з ротової порожнини, глотки, стравоходу і кишечника, який закінчується анальним отвором.
Кровоносна система:У зв’язку з ускладненням будови та збільшенням активності у кільчастих червів уперше з’являється кровоносна система замкненого типу, тобто кров не виливається в порожнину тіла. Кровоносна система забезпечує транспортування поживних речовин і газів та здійснює захист.
Дихальна система: дихання здійснюється через усю поверхню шкіри, багату на кровоносні судини.
Видільна система: представлена парними трубочками (метанефридіями) в кожному сегменті тіла.
А взагалі найважніше- то кільчаста будова тіла. Тому вони і називаються кільчастими червами.
2 Кільчасті че́рви або аннелі́ди або кільчаки́ (Annelida, від лат. annelus — «кільце») — тип відносно високоорганізованих червів, що складається з близько 15 тисяч видів. Вони мешкають в більшості вологих середовищ, включаючи наземні, прісноводні і морські, містять багато паразитичних та мутуалістичних видів.
3 П'явки сприяють відновленню живлення пошкоджених органів. Медична п'явка, випускаючи гірудин в кровоносну систему людини, запобігає утворенню тромбів. Систематичне застосування п'явок може зменшити головний біль і знизити артеріальний тиск у людей, що страждають на гіпертонію.
4 Серед них трапляються хижаки, які полюють на інших тварин. Є ті, які живляться рештками мертвих організмів. Досить багато видів є фільтраторами, що виловлюють органічні частки, проганяючи воду крізь спеціальні цідильні структури. Відомі й паразитичні кільчаки, такі як медична п’явка.
5 Кільчасті черви мають велике значення для кругообігу речовин у природі. Нереїди є основою живлення багатьох промислових риб, крабів, а звичайний трубочник — гарний корм для акваріумних риб та деяких прісноводних риб. Дощові черви відіграють величезну роль у процесах ґрунтоутворення. Вони збагачують ґрунт на перегній та розпушують його, сприяючи проникненню в нього повітря й води. Ще Ч. Дарвін відзначав корисний вплив кільчастих червів на родючість ґрунту. Деякі п'явки завдають великої шкоди рибам, птахам і ссавцям. Медична п'явка використовується для лікування багатьох захворювань та як об'єкт лабораторних експериментів.
Плоские черви — двусторонне-симметричные животные. Часть из них — свободноживущие хищники, обитающие в морях и пресных водоемах, другие — паразиты позвоночных животных и человека, вызывающие различные заболевания. Размеры тела червей — от долей миллиметра до 10 м. Их тело удлиненное, вытянутое, сплюснутое в спинно-брюшном направлении. Тип включает три класса: Ресничные, Сосальщики и Ленточные.
Объяснение: