Через все життя Тарас Григорович проніс палку любов до народних пісень, які чув змалечку: мати співала колискові, дід – історичні, батько – чумацькі, сестра Катерина – ліричні. У народній пісні Шевченко знаходив розраду і відчував втіху й задоволення. Шевченко мав голос приємного сріблястого тембру –
тенор. Його улюбленими піснями були «Ой, зійди, зійди, зіронько та вечірняя», «Та нема в світі гірш нікому», «Тяжко-важко в світі жити», «Ой, у степу могила», «Та забіліли сніги», «Тече річка невеличка».
Видатний композитор Петро Чайковський, дід якого був козацького роду на прізвище Чайка, зазначав: «Бувають щасливо обдаровані натури і бувають так само щасливо обдаровані народи. Я бачив такий народ, народ-музикант – це українці».
Необхідно відзначити, що Шевченко все життя також збирав і записував українські народні пісні, а деколи і сам створював мелодії до своїх віршів (пісня «Ой, повій, вітре, з великого лугу та розвій нашу тугу»). Поет записував тексти пісень, а щодо мелодій, то завдяки своїй природній музичній обдарованості, швидко їх схоплював і засвоював напам’ять. Він був одним з перших фольклористів, який зумів побачити в народній пісні феномен української нації.
Объяснение:
Построение изометрии с вырезанием 1/4 детали см. на фото.
Объяснение:
Деталь в изометрии была построена с сохранением пропорций на глаз. Из-за ступенчатого выреза было сложновато выполнять фронтальный вид в наглядном изображении. Проверяя себя, следите за параллельностью тех линий, которые параллельны на чертеже. Добавляет сложности построение пяти овалов.
Для штриховки сечений обратите внимание на подсказки: перпендикуляры к оси У и к оси Х. Они задают направление штриховок.
Надеюсь, что смогла вам Желаю удачи.
2. Старшие братья караулят сад.
3. Иван-царевич стережёт сад и получает перо.
4. Жар-птица перестала похищать яблоки из сада.
5. Братья убивают Ивана-царевича
6. Волк помогает Ивану-царевичу вернуться домой.