Термін "фізична якість" віддзеркалює рухові можливості людини в основі яких лежать її природні задатки.
Отже, фізичні якості—це розвинуті у процесі виховання і цілеспрямованої підготовки рухові задатки людини, які визначають її можливості успішно виконувати певну рухову діяльність. Наприклад, для подолання великого зовнішнього опору потрібна, перш за все, відповідна м'йзова сила; для подолання короткої відстані за якомога менший час потрібна прудкість; для тривалого й ефективного виконання фізичної роботи потрібна витривалість; для виконання рухів з великою амплітудою необхідна гнучкість; а для раціональної перебудови рухової діяльності відповідно до зміни умов необхідна спритність.
Фізичне навантаження — це певна міра впливу рухової активності людини на організм, що супроводжується підвищенням (відносно стану спокою) рівнем його функціонування.
Поняття "фізичне навантаження" відображає той факт, що виконання фізичних вправ викликає перехід енергозабезпечення життєдіяльності організму людини на вищий, ніж у стані спокою, рівень. Наприклад, уже повільна ходьба (швидкість 3 км/год) викликає збільшення обміну речовин у 3 рази, а біг з біля граничною швидкістю - у 10 і більше разів. Та різниця, яка виникає в енергозатратах між станом фізичної активності та станом спокою, характеризує рівень фізичного навантаження.
Судити про величину фізичного навантаження можна і за показниками ЧСС, частоти та глибини дихання, хвилинного та ударного об'ємів серця, кров'яного тиску тощо. Певну інформацію в цьому зв'язку для вчителя можуть також дати такі показники як інтенсивність потовиділення, ступінь почервоніння, блідість, погіршення координації рухів. Всі названі показники відображають внутрішнє навантаження. До зовнішньої сторони навантаження належать його обсяг та інтенсивність.
Інтенсивність навантаження — це кількість виконаної роботи за одиницю часу. Вона характеризує силу впливу конкретної вправи на організм.
Обсяг навантаження визначається тривалістю роботи та загальною кількістю вправ, виконаних на занятті: наприклад, в силовому тренуванні обсяг навантажень визначається кількість повторень та загальною масою піднятого вантажу; в спортивних іграх та поєдинках — часом рухової активності.
Досягнути ефективності при вдосконаленні фізичних якостей можна лише за умови чіткого дозування навантаження. Тобто, у кожному конкретному випадку необхідно забезпечити такий його обсяг і
Жили-были два друга. Одного звали Здоровый Образ Жизни, но все его называли ЗОЖ. А другого звали Covid-19, но все называли его Коронавирус.
Однажды эти Коронавирус подставил своего друга ЗОЖа. И ЗОЖ на него обиделся и с тех пор они стали заклятыми врагами. Коронавирус заставлял страдать всё больше живых существ, но людей которые дружили с ЗОЖем были здоровыми и сильными, потому что они часто мыли руки, соблюдали карантин.
Однажды все люди в мире объединились и сделали так чтобы Коронавирус не мешал не кому жить. И с тех пор все люди стали чаще соблюдать гигиену и жили долго и счастливо.
КОНЕЦ
(Девочка настаивала на том, чтобы надеть платье)
2 The soldier commanded that they put their hands up.
(Солдат скомандовал, чтобы они подняли руки)
3 The students suggested having a party to celebrate
(Студенты предложили устроить вечеринку, чтобы отпраздновать)
4 Granny warned us not to sit on that chair because it was broken.
(Бабушка предупредила нас не садиться на это кресло, потому что оно сломано)
5 Mum advised me to go to the doctor.
(Мама посоветовала мне сходить к доктору)
6 Our friends invited us to come to their New Year party.
(Наши друзья пригласили нас прийти на их новогоднюю вечеринку)
7 Dad forbade me to go out late.
(Папа запретил мне выходить поздно)
8 The mugger demanded that I should give him all my money.
(Грабитель потребовал, чтобы я отдал ему все свои деньги)
9 Mike recommended taking a taxi.
(Майк порекомендовал взять такси)