21 марта – Международный день Навруза
В современном мире Навруз широко отмечается в таких странах, как Азербайджан, Албания, Афганистан, Босния и Герцеговина, Грузия, Индия, Ирак, Иран, Казахстан, Кыргызстан, Китай (СУАР и др. районы), Косово, Македония, Монголия, Пакистан, Россия (Татарстан, Башкортостан и Северный Кавказ), Пакистан, Туркменистан, Таджикистан, Турция, Узбекистан и целым рядом субэтнических, этноконфессиональных групп и диаспор в различных странах планеты, в том числе в Украине, США и Канаде.
Навруз включен в Список нематериального культурного наследия человечества ЮНЕСКО.
В 2010 году Генеральная ассамблея ООН объявила 21 марта Международным днём Навруза.
Навруз – самый древний весенний праздник. Он отмечается в день весеннего равноденствия и заслуженно считается любимым праздником во многих странах евразийского континента.
Композиція п’єси «Ляльковий дім» має аналітичний характер. Аналітизм її полягає в тому, що твір розпочинається показом зовнішньої ілюзії щастя, а закінчується катастрофою. Драматург доводить, що злагода, комфорт, у яких живуть його персонажі, а також нібито доброзичливі взаємини між ними є оманою. У такий іб він розкриває суперечності сучасного йому світу. Але драму Г. Ібсена називають не тільки аналітичною, але й інтелектуально-аналітичною, бо вона завершується інтелектуальним осмисленням персонажами власного життя. Проте герої Ібсена не є рупорами його ідей. Вони промовляють те, що диктує їм логіка власного характеру, психологічну глибину якого майстерно розкриває письменник.