Розмножуються плауни, подібно до мохів, спорами, які утворюються у спорангіях. У плауна баранця вони розміщені зонами поміж листків звичайних пагонів. У плауна булавоподібного на бічних гілочках утворюються особливі коротенькі пагони, які називають спороносними колосками. На цих пагонах розвиваються більш широкі листки, у яких при основі, на верхньому боці, розташований спорангій із спорами. Нестатеве покоління є основним фотосинтезуючим. Після достигання спори висипаються. Спороносний колосок відмирає.
Із зиготи всередині жіночого статевого органа розвивається нестатеве покоління моху — спорогон, він розвивається лише на жіночих пагінцях і все життя живиться за їх рахунок.
Спорогон складається із присоски, ніжки і коробочки. В коробочці спорогону утворюються спори.
Після дозрівання спори висипаються з коробочки і вітер розносить їх на велику відстань. Спора проростає на поверхні ґрунту у сильно розгалужену багатоклітинну зелену чоловічу або жіночу нитку. 3 часом на цій нитці виникають численні бруньки, з яких розвиваються пагінці нового статевого покоління моху. Спорогон має коробочку зі спорами для розмноження і поширення рослини.
Органи, у яких утворюються спори, називають спорангіями. У мохів спорангієм є коробочка спорогонів.
ответ к заданию по русскому языку