По-перше, не можна заворожено стояти і дивитися на величезну хвилю, як укопаний. Можливо, вам здасться ця рекомендація дивною: кому може прийти в голову стояти і дивитися? Але, як показує практика, багато хто саме так і робить. Чи то від жаху, чи то з цікавості.
По-друге, якщо цунамі вже дуже близько, просто бігти не до тому що хвиля рухається зі швидкістю 800 км на годину (швидкість літака), але чим ближче до берега, тим вона стає повільніше: швидкість знижується до 80 км на годину.
По-третє, якщо цунамі ще далеко, але про нього вже відомо, швидше за все, у вас є не більше 15-20 хвилин для того, щоб втекти. Тому замість того, щоб збирати свої речі, використовуйте час для втечі. Беріть тільки найнеобхідніше. Рятуйте не речі, а життя!
По-четверте, не варто бігти близько русел річок: саме русла річок при цунамі будуть розливатися в першу чергу.
Объяснение:
Alisher Navoiy so'z mulkining sultonidir. Uning turkiy adabiyoti rivojiga qo'shgan hissasi ulkan. U bolaligidanoq o'zining o'tkir zehni bilan boshqa tengdoshlaridan ajralib turgan. U 4 yoshligidayoq Farididdin Attorning "Lison ut-tayr" asarini yoddan bilganligi buning yaqqol isbotidir. U 9 yoshligidan boshlab g'azallar mashq qila boshlagan va o'zining bir g'azali hilan yana bir turkiy adabiyotining zabardast vakili Lutfiyni hayratda qoldirgan. Navoiyning bolalikdan qalin do'sti bo'lgan Husayn Boyqaro ham u haqida iliq fikrlar bildirgan. Alisher Navoiyning Xamsachilikka qo'shgan hissasi ham qimmatlidir. O'zidan avvalgi ustozlarining Xamsachilik borasidagi qoidalariga amal qilgan holda o'zi ham bir qancha yangiliklar yaratgan. Alisher Navoiyning asarlari o'zbek xalqining qadrli va qimmatli boyligidir. Avlodlar uning xizmatlarini unutmaydilar va o'rganishda davom etadilar!