Традиционно главным институтом воспитания является семья. То, что ребенок в детские годы приобретает в семье, он сохраняет в течение всей последующей жизни. Важность семьи как института воспитания обусловлена тем, что в ней ребенок находится в течение значительной части своей жизни, и по длительности своего воздействия на личность ни один из институтов воспитания не может сравниться с семьей. В ней закладываются основы личности ребенка, и к поступлению в школу он уже более чем наполовину сформировался как личность.
Семья может выступать в качестве как положительного, так и отрицательного фактора воспитания. Положительное воздействие на личность ребенка состоит в том, что никто, кроме самых близких для него в семье людей – матери, отца, бабушки, дедушки, брата, сестры, не относится к ребенку лучше, не любит его так и не заботится столько о нем. И вместе с тем никакой другой социальный институт не может потенциально нанести столько вреда в воспитании детей, сколько может сделать семья.
В связи с особой воспитательной ролью семьи возникает во о том, как сделать так, чтобы максимизировать положительные и свести к минимуму отрицательные влияния семьи на воспитание ребенка. Для этого необходимо точно определить внутрисемейные социально-психологические факторы, имеющие воспитательное значение.
Главное в воспитании маленького человека – достижение душевного единения, нравственной связи родителей с ребенком. Родителям ни в коем случае не стоит пускать процесс воспитания на самотек и в более старшем возрасте, оставлять повзрослевшего ребенка наедине самим с собой.
Именно в семье ребенок получает первый жизненный опыт, делает первые наблюдения и учится как себя вести в различных ситуациях. Очень важно, чтобы то, чему мы учим ребенка, подкреплялось конкретными примерами, чтобы он видел, что у взрослых теория не расходится с практикой. (Если Ваш ребенок видит, что его мама и папа, которые каждый день твердят ему, что лгать нехорошо, сами того не замечая, отступают от этого правила, все воспитание может пойти насмарку.)
Каждый из родителей видит в детях свое продолжение, реализацию определенных установок или идеалов. И очень трудно отступает от них.
Конфликтная ситуация между родителями – различные подходы к воспитанию детей.
Первая задача родителей – найти общее решение, убедить друг друга. Если придется идти на компромисс, то обязательно, чтобы основные требования сторон были удовлетворены. Когда один родитель принимает решение, он обязательно должен помнить о позиции второго.
Вторая задача - сделать так, чтобы ребенок не видел противоречий в позициях родителей, т.е. обсуждать эти во лучше без него.
Дети быстро “схватывают” сказанное и довольно легко маневрируют между родителями, добиваясь сиюминутных выгод (обычно в сторону лени, плохой учебы, непослушания и т.д.). Родители, принимая решение, должны на первое место ставить не собственные взгляды, а то, что будет более полезным для ребенка.
В общении у взрослых и детей вырабатываются принципы общения:
1) Принятие ребенка, т.е. ребенок принимается таким, какой он есть.
2) Эмпатия (сопереживание) – взрослый смотрит глазами ребенка на проблемы, принимает его позицию.
3) Конгруэнтность. Предполагает адекватное отношение со стороны взрослого человека к происходящему.
Родители могут любить ребенка не за что-то, несмотря на то, что он некрасив, не умен, на него жалуются соседи. Ребенок принимается таким, какой он есть. (Безусловная любовь)
Возможно, родители любят его, когда ребенок соответствует их ожиданиям, когда хорошо учится и ведет себя. Но если ребенок не удовлетворяет тем потребностям, то ребенок как бы отвергается, отношение меняется в худшую сторону. Это приносит значительные трудности, ребенок не уверен в родителях, он не чувствует той эмоциональной безопасности, которая должна быть с самого младенчества. (обусловленная любовь)
Алое - Це одна з рослин, чиї цілющі властивості були відомі ще в давні століття. Тоді столітник вважався по-справжньому чудодійним засобом, яке допомагало при пошкодженнях шкіри, опіках, його намагалися використовувати для лікування найрізноманітніших недуг.
Кінський щавель - рослина, що має лікарську цінність. Кінський щавель використовується в домашній медицині для лікування багатьох недуг. Лікувальні властивості кінського щавлю були відомі ще в середні століття. Лікування кінським щавлем практикується і в наші дні, в якості допоміжної або основної терапії захворювання.
У народній медицині календула вважається одним з найцінніших, чудодійних і універсальних рослин. Календула застосовувалася як лікувальний засіб кілька століть тому і використовується до цих пір, незважаючи на досягнення сучасної фармацевтичної промисловості. Календула застосовується зовнішньо і всередину.
Матінка-природа зробила людині щедрий подарунок - цінний лікарський продукт і одночасно прекрасну ласощі - квітковий мед. Це унікальна природна комора біологічно активних речовин, необхідних для підтримки здоров'я і повноцінної життєдіяльності людини.
Корисні властивості касторової олії були відомі людям ще з давніх часів. Вже тоді його використовували для лікування волосся і шкіри, виготовлення пом'якшуючих мазей і в якості ефективного проносного. І навіть тепер, коли косметична індустрія пропонує споживачам найширший асортимент різної доглядає косметики, касторове масло не здає своїх позицій. І це не дивно, адже даний засіб, залишаючись абсолютно натуральним і нешкідливим, здатне найсприятливішим чином впливати на здоров'я. Олія рицинова - справжній косметолог і лікар в одному флаконі.
Весна - час, коли збирають березовий сік. Березовий сік особливо цінується в цей час, в період авітамінозів, сезонних застуд, коли після зими організм ослаблений і схильний всіляким хворобам. Лікування березовим соком практикували в минулі століття, коли не було швидкодіючим ліків. Останнім часом березовий сік вважається приємним, смачним напоєм, і корисні властивості березового соку і раніше використовують у лікувальних цілях.
Липовий цвіт здавна застосовували для лікування багатьох захворювань, корекції косметичних проблем, загального оздоровлення організму. Збирати квіти липи потрібно правильно, заготовлювати і зберігати їх слід в підготовлених приміщеннях. Тільки тоді корисні властивості квітів липи можна використовувати для проведення терапевтичних процедур.
Корисні властивості подорожника були відомі ще древнім лікарям - тоді рослина використовували для профілактики і терапії багатьох захворювань. У сучасному житті лікування травами не настільки поширене, так як фармацевтична промисловість стрімко розвивається. Але в деяких випадках використовувати корисні властивості подорожника переважніше - наприклад, коли є алергія на ліки, або потрібно надати першу до якомога швидше, використовуючи підручні засоби. Збирати подорожник і заготовляти його слід за правилами.
Морська сіль - Унікальний продукт. Людство давно відкрило корисні властивості морської солі. Жителі морських узбереж менше схильні до простудних захворювань, ніж жителі середньої смуги. Морська сіль входить до складу багатьох препаратів і є відмінним антисептиком. Учені навіть пов'язують довголіття японців з чарівними властивостями солі. Чому ж морська сіль є цілющою?
Пустирник Корисні властивостіУ цього непримітного рослини багато псевдонімів, як тільки не називається в народі трава пустирника серцевого: і собача кропива, і кропива глуха, і пустирник волохатий, і пустирник волохатий. Але, мабуть, самі точні назви - сердечник або серцева трава. Вони натякають на корисні властивості пустирника. Але цей «зелений доктор» заслуговує того, щоб про нього детальніше і по порядку.
Ромашка корисні властивостіЗ усього різноманіття кольорів саме ромашка виділяється своїми яскраво вираженими цілющими властивостями. Здавна квіти ромашки служили основою для багатьох ефективних лікарських зілля, які з успіхом використовували знахарі. Ромашка аптечна - Ніжна квітка з приємним ароматом, який їй надає ромашкове масло, також застосовується в медицині і косметології. Цей лікарський квітка широко поширений по всьому світу, і його корисні якості протягом багатьох років служать на благо людства.
Чайний гриб корисні властивостіЧайний гриб популярний за рахунок унікальних властивостей - його лікувальна сила допомагає впоратися з хворобами, підтримує організм, використовується для догляду за волоссям і шкірою. Вирощувати чайний гриб і доглядати за ним легко і просто, а основні правила заварювання цілющого напою зовсім нескладні.
Объяснение: