По-перше, не можна заворожено стояти і дивитися на величезну хвилю, як укопаний. Можливо, вам здасться ця рекомендація дивною: кому може прийти в голову стояти і дивитися? Але, як показує практика, багато хто саме так і робить. Чи то від жаху, чи то з цікавості.
По-друге, якщо цунамі вже дуже близько, просто бігти не до тому що хвиля рухається зі швидкістю 800 км на годину (швидкість літака), але чим ближче до берега, тим вона стає повільніше: швидкість знижується до 80 км на годину.
По-третє, якщо цунамі ще далеко, але про нього вже відомо, швидше за все, у вас є не більше 15-20 хвилин для того, щоб втекти. Тому замість того, щоб збирати свої речі, використовуйте час для втечі. Беріть тільки найнеобхідніше. Рятуйте не речі, а життя!
По-четверте, не варто бігти близько русел річок: саме русла річок при цунамі будуть розливатися в першу чергу.
Объяснение:
К столь радикальному шагу императрица Екатерина Вторая прибегла, чтобы искоренить память о восстании Емельяна Пугачева /1773-1775/, которого поддержали яицкие казаки, ставшие ядром его войска.
Отряды Пугачева-"императора Петра Третьего" полгода осаждали Оренбург, но так и не смогли его взять. Город, сохранивший верность императрице, свое название сохранил. А вот в годы советской власти ему припомнили и пугачевскую неудачу, и активное участие в гражданской войне на стороне белых оренбургского казачества. С 1938 по 1957 годы Оренбург назывался Чкалов. В 1982 году на карте города появилась улица Яицкая, напоминающая о событиях более чем двухвековой давности.
Сейчас в городах, в том числе областных центрах, и селах на территории УрФО дислоцируются станицы Оренбургского казачьего войска
воздуха, род жидкости.