1. W Tbilisi, stolicy Gruzji, mieszkańcy chętnie uczą się języka polskiego.
2. Akcja „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego toczy się w Baku.
3. Dużo polskich firm ma swoje przedstawicielstwa na Wschodzie, np. w Erywaniu i Tokyo .
4. W Ułan Batorze, stolicy Mongolii, rzadko można spotkać Polaków.
5. W tym roku pojedziemy na wakacje do Wenezueli, do egzotycznego Caracas.
6. W Los Angeles mieszkają największe gwiazdy kina.
7. Z Chile do Europy można dostać się tylko samolotem lub statkiem.
8. Pojedziemy na karnawał do Rio de Janeiro lub do Wenecji.
9. Jeśli będę w Ameryce Południowej, to na pewno zobaczę Peru.
10. O wypoczynku na Fudżi możemy tylko pomarzyć.
Оперение выполняет множество функций, и каждый отдельный его элемент может отличаться по внешнему виду. Далее мы рассмотрим, какими бывают перья птиц. Строение и состав оперения имеют много общего независимо от назначения. Перо состоит из белка кератина. Из того же материала, что и наши ногти и волосы.
Строение пера птицы таково: стержень, очин, бородки, бородочки, крючки. Основа каждого пера – это центральный стержень. Кончается он полым очином, который крепится в перьевой сумке, находящейся в коже. Это название появилось ещё в ту пору, когда гусиные перья использовались для письма.
• Прочитай, як Лисичка частувала Журавля. Як Журавель віддячив Лисичці?
«Лисичка наварила кашки з молочком, розмазала тонесенько по тарілці та поставила перед Журавлем… Журавель стук, стук дзьобом — нічого не спіймав. А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки сама всієї не з'їла».
«Журавель наварив м'яса, буряків, квасольки, картопельки. Покришив дрібненько, склав у високий глечик з вузькою шийкою та й поставив на столі…Нюхає Лисичка — смачно пахне. Встромлює голову в глечик — не йде голова. Пробує лапкою — не витягне. Крутиться Лисичка, скаче навколо глечика, а Журавель їсть собі шматочок за шматочком, поки всього не виїв».
• Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем? «Розсердилася Лисичка, навіть не подякувала за гостинність. Вона, бачите, думала, що на цілий тиждень наїсться, а тут при йшлося додому йти, облизня спіймавши».
• Які почуття слід передати, читаючи слова Журавля, коли він був у гостях у Лисички і в себе вдома? Журавель був незадоволений, гнівний, обурений, ображений, принижений пригощанням Лисички. Вдома він був задоволений, самовдоволений, щасливий, що провчив хитру Лисичку.
• Розглянь малюнок. Який епізод казки на ньому зображено? «Лисичка — смачно пахне. Встромлює голову в глечик — не йде голова. Пробує лапкою — не витягне».
• Яка частина тексту міститься між зачином і кінцівкою? Основна частина.