Байрон є одним з найвидатніших представників романтичного напряму в поезії XIX століття. Життя цієї непересічної людини було ніби дослівником до його віршів. Дійсно, коли родовитий англієць гине в чужому краю, стомлений боротьбою за щастя чужого народу, це щось та й значить.
Незважаючи на те що Байрон вважається типовим представником романтичного напрямку в західноєвропейській літературі, його вірші чітко відрізняються, скажімо, від творів його земляка Сауті чи француза Гюго. Романтичний герой Байрона стає до заздалегідь безнадійної боротьби з ворожим світом. Так, поет вибирав собі героїв, які вступали у двобій — сам на сам з цілим світом.
У поезії "Прометей" Байрон звертається до відомого персонажу античної міфології — титана Прометея. Цей герой був скараний богами за непокорство. Поет змальовує титана як борця за щастя людей:
Титане! Ув очах твоїх
Відбилось горе і тривоги
Земних життів, що гнівні боги
Погордо зневажали їх.
Прометей отримав за свій великодушний вчинок страшну кару. Байрон захоплено зауважує, що Прометей проявив власну волю, знехтувавши настановами богів:
Ти боротьбу обрав, Титане,
В двобої волі і страждань
Прийняв ти муку без вагань.
Зевс Громовержець у поезії виступає як майже сліпа і гнівна сила, що здатна придушити все волелюбне й живе. Нехай Прометей карається тяжкою мукою, та людство не забуває про того, хто подарував йому вогонь, навчив ремісництва та письма. За Байроном, кожна свідома людина має наслідувати приклад, який ще за сивої давнини подав Прометей:
Дивіться також
"Валтасарове видіння" (повний текст)
Біографія Джорджа Гордона Байрона
Хай доля зла тебе скувала,
Та виклик твій, борця зухвала,
Завзяття вогняне твоє,
Твій гордий дух і непокора
Для смертних прикладом стає.
Інша важлива риса поетичного світосприймання Байрона — щира ненависть до тиранів та погноблювачів людства всіляких мастей. У поезії "Валтасарове видіння" Байрон засобами поетичної мови переказує біблійну легенду про останнього вавілонського царя — страшного й жорстокого Валтасара. Під час бучного свята на розкішній стіні палацу невідома рука виводить таємні та зловісні письмена. Наляканий цар наказує розтлумачити тайну цих слів, але ні волхви, ані жерці неспроможні цього зробити. І лише бранець-чужинець розгадує зловісну таємницю:
"Загине Вавілон, —
Над ним нависла кара.
Могила, а не трон
Чекає Валтасара".
Цю поезію можна вважати попередженням усім володарям, які забули про честь, совість та Бога. До речі, та ж сама тема втілена у відомій російській революційній пісні "Пусть деспот пирует в роскошном дворце". Таким чином, потяг до, так би мовити, силових засобів зміни суспільного ладу теж не чужий Байрону.
Объяснение:
Министр транспорта РФ Максим Соколов объяснил, почему через Керченский пролив было решено строить мостовой переход, а не тоннель.
По его словам, изначально на рассмотрение в органы власти поступило порядка 70 вариантов транспортного перехода, в том числе варианты со строительством тоннеля.
Ветераны Севастополя перечислят деньги на строительство Керченского моста
«Но опять же здесь надо исходить из сложности грунтов. Там очень водонасыщенные грунты с большими залеганиями иловых осадков: до 50 метров и даже больше – это, во-первых. Во-вторых, мы говорили про тектонические разломы, а в соответствии с нашими нормами и правилами строительство тоннелей в таких сложных геологических условиях попросту запрещено», – пояснил министр.
Напомним, что ранее Максим Соколов сообщил, что на месте строительства моста проходит два тектонических разлома и сейсмичность объекта составляет
В конце октября 2014 года на заседании круглого в Госдуме, посвященном социально-экономическому развитию Крыма и Севастополя, вице-премьер Совмина Крыма и полномочный представитель Республики при президенте РФ Георгий Мурадов высказал сомнения по поводу целесообразности строительства мостового перехода через Керченский пролив.
Он сообщил, что строить мост там опасно, потому «что минимум месяц в году, отдельными периодами, работать не будет из-за штормовых ветров, из-за ледяных дождей в зимнее время». И предложил строить модульный гибкий тоннель, который является тоннелем верхнего залегания в песчаных грунтах. По его словам, строительство такого туннеля дешевле в разы: порядка 60-80 миллиардов рублей.
Объяснение:
Как-то так, чуть больше информации можно найти в интернете