объяснение:
арабсько-хозарські війни були епізодом довгої боротьби між кочуючими на північ від кавказу різними і розташованими на південь від нього цивілізованими державами, коріння яких сягають глибокої давнини. головними шляхами вторгнень номадів були дар'яльська ущелина і каспійська брама, а тому розташовані південніше держави здавна прагнули їх контролювати. саме тому шахи держави сасанідів проявляли до них великий інтерес і розгорнули в v–vi століттях грандіозне фортифікаційне будівництво в дербенті[6][7], що став в майбутньому одним з ключових місць зіткнень хозар і арабів[1]. у цей час були зведені такі споруди, як дербентський мур і фортеця нарин-кала. варто відзначити, що в середньовіччі виникла легенда, згідно з якою всі ці укріплення звів олександр македонський, заточивши тим самим міфічні племена гог і магог[8]. саме завдяки цій легенді каспийска брама отримала свою другу назву — александрова брама. крім того, ранньосередньовічні автори асоціювали гог і магог з хозарами, які прийшли на зміну скіфам і гунам][9].
після того, як арабський халіфат підкорив державу сасанідів, араби успадкували проблему захисту своїх північних рубежів від номадів. проте на відміну від персів, які посіли глуху оборону, араби, слідуючи мусульманській концепції про поділ світу на дар аль-іслам («простір ісламу») і дар аль-харб («простір війни»), вважали своїм обов'язком ісламізувати племена номадів і включити їх землі до складу своєї держави[10]. тому східна частина кавказу (сучасні дагестан , азербайджан і іранський азербайджан) стала ареною регулярних військових дій між хозарами і арабами. головними цілями арабських військ були міста дербент, беленджер і семендер . через це хозарам довелося перенести свою столицю з семендер в більш віддалений і безпечний ітиль[11].
крім того, арабсько-хозарські війни були деякою мірою пов'язані з арабсько-візантійською боротьбою за східну частину анатолії, яка ічно примикає до кавказу. візантійські імператори розуміли, що хозарський каганат може бути для них дуже цінним союзником проти мусульман і прагнули зміцнити відносини з ним. тому у 705 році імператор юстиніан ii взяв у дружини хозарську принцесу[12][13]. можливість хозар і візантійців взаємодіяти через територію вірменії представляла для халіфату серйозну небезпеку, особливо враховуючи відносну близькість вірменії до сирії, в якій розташовувалася столиця омейядів — . тому деякі візантісти, зокрема, дмитро оболенський, називають головною причиною арабсько-хозарських війн прагнення мусульман позбавити візантію сильного союзника в особі хозарії[14]. проте ймовірніше, що самі візантійці спонукали хозар атакувати халіфат, прагнучи зменшити зростаючу напругу у своїх східних кордонів[15]. трохи пізніше, в 733 році, інший візантійський імператор, лев iii ісавр, заради зміцнення хозаро-візантійського союзу одружив свого сина і спадкоємця костянтина на хозарській принцесі чичак[16][17].
також як додатковий привід для конфліктів було висунуто припущення, що араби прагнули з їх взяти під свій контроль північну гілку великого шовкового шляху. однак історик джеральд мако оскаржує цю твердження, вказуючи, що затухання арабо-хозарських конфліктів відноситься якраз до часу найвищого розквіту шовкового шляху, тобто до другої половини viii століття[18].
Объяснение:
АКТИВНОЕ СОПРОТИВЛЕНИЕ в плавании - сопротивление вызываемое частями тела, участвующими в подготовительных и рабочих движениях пловца.
БАТТЕРФЛЯЙ - самый вычурный и самый красивый плавания. При освоении требует большой предварительной плавательной подготовки и необходимой степени атлетизма. При освоении баттерфляя не стоит гнушаться применения ласт.
БРАСС плавания, принципиально отличающийся от других. В брассе подготовительные движения рук и ног производятся в воде и вызывают существенно большее, нежели в других плавания, активное сопротивление. Кроме того, в брассе наивысшие из всех плавания внутрицикловые колебания скорости.
В этой связи при освоении брасса наиглавнейшим является освоение правильной координации движений. Совершенствование отдельных движений в первую очередь должно быть подчинено главной задаче.
Брасс считается самым экономичным плавания, это справедливо при малой скорости, пока 'крылышками машешь, но не летишь'.
Отдельного разговора заслуживает работа рук в брассе. Брассисты высокого уровня осуществляют принципиально быстрое выведение рук, теоретически это фаза называется подготовительной, но в современном брассе она выполняется сверхактивно. Ускорение в гребковой части движения постоянно, и слитно продолжается в выведении рук.
В этой связи считаю, что для правильного понимания современного брасса выведение рук и непосредственно гребок необходимо объединить в одну фазу - рабочую, подготовительной считать лишь фазу наплыва.
ВДОХ
Вдох пловца осуществляется ртом. Вдох пловца должен быть быстрым. Скорость вдоха дельфина - 20 литров в сек.
У человека скорость вдоха выше скорости выдоха. И это не случайно, физиология такова - существенные мышечные усилия 'на вдохе' не делаются. В этой связи 'быстрый вдох' проще гармонизировать с техникой плавания.
ВНУТРИЦИКЛОВЫЕ КОЛЕБАНИЯ СКОРОСТИ - изменения скорости плавания в каждом цикле движений. Рабочие движения увеличивают скорость, подготовительные уменьшают скорость.
Уменьшение внутрицикловых колебаний - обязательное условие совершенствования техники плавания.
ВОДА - любимая среда обитания пловца.
ВОЛНЕНИЕ (предстартовое) - естественное состояние спортсмена перед стартом. Без волнения (без выброса адреналина, без должной капиляризации...) войти в состояния максимальной работо нельзя. Другое дело, волнение должно быть организованным и контролируемым. Само слово волнение несёт в себе правильный настрой, в нём угадываются нарастающие волны энергии. Не приемлю, когда пловцы перед стартом говорят - 'боюсь'. Боятся - значит давать бой себе, раздваиваться. Мне кажется, 'боюсь' - психопатическое слово. Аеред стартом нужна цельность.
Есть другое слово, характеризующее одно из проявлений неконтролируемого волнения - 'страшно'. Но, и оно должно исчезнуть из лексикона пловца в предстартовом состоянии.
ВОЛЬНЫЙ СТИЛЬ - это, когда разрешается плыть любыми при необходимости меняя их в произвольном порядке.