Та я вважаю, що жертвувати своїм життям заради інших повинні не тільки люди, обмежені певною професією. І не важливо знаєш ти цю людину чи ні. Самопожертва – це вищий прояв благородства. Це ще раз доводить, що у світі досі існують доброта, людяність, безкорисливість. Навіть Біблія про це говорить.
Прояв героїзму може бути різним. І в світі, на щастя, існує чимало таких прикладів. Досить часто ми чуємо як батьки рятують життя своїх дітей, ціною власного життя. Але потрібно мати неабияку чисту душу, велику силу духу, мужність аби віддати душу й життя за свого побратима. Я вважаю, що на сьогодні такими героями є військові, що стоять на обороні нашої Батьківщини. Вони, як ніхто, знають, що таке смерть, вони не раз дивились їй у вічі. Впевнена, що їх самопожертва не буде марною. Ці чоловіки справді достойні звання героїв, вони найкращі, найдобріші. Закривають своїм тілом гармату, допомагають побратимам. Тому, нам варто трохи переглянути свої погляди на життя. Інколи корисно підняти голову й подивитися навколо. Варто бути людяними, вміти допомагати, жертвувати. І, повірте, це оцінять як слід.
Йоганн Кеплер (рис. 4.3) визначив, що Марс рухається навколо Сонця по еліпсу, а потім було доведено, що й інші планети теж мають еліптичні орбіти.
Перший закон Кеплера. Всі планети обертаються навколо Сонця по еліпсах, а Сонце розташоване в одному з фокусів цих еліпсів (рис. 4.4, 4.5).
Головний наслідок із першого закону Кеплера: відстань між планетою та Сонцем не залишається сталою і змінюється в межах: rmax < г> гmin.
Точка А орбіти, де планета наближається на найменшу відстань до Сонця, називається перигелієм (від грец. peri — поблизу, relios — Сонце), а най- віддаленішу від центра Сонця точку В орбіти планети назвали афелієм (від грец. аро — далі). Сума відстаней у перигелії та афелії дорівнює великій осі АВ еліпса: rmax +гтЬі =2а . Велика піввісь земної орбітi
На зображенні: Планети обертаються навколо Сонця по еліпсах.
AF1 = rmin у перигелії;
BF1 = rmax — в афелії
Земля в перигелії З—4 січня наближається до Сонця на найменшу відстань — 147 млн км Земля в афелії З—4 липня віддаляється від Сонця на найбільшу відстань — 153 млн км (ОА або OB) називається астрономічною одиницею. 1 а. о. 149,6 106 км.
Ступінь витягнутості еліпса характеризується ексцентриситетом е — відношенням відстані між Фокусами 2с до довжини великої осі 2а, тобто 0<е<1.
Орбіта Землі має маленький ексцентриситет е =0,017 і майже не відрізняється від кола, тому відстань між Землею та Сонцем змінюється в невеликих межах від rmin =0,983 а. о. в перигелії до rmax = 1,017 а. о. в афелії.
Орбіта Марса має більший ексцентриситет, а саме 0,093, тому відстань між Землею та Марсом під час протистояння може бути різною — від 100 млн км до 56 млн км. Значний ексцентриситет (е = 0,8...0,99) мають орбіти багатьох астероїдів і комет, а деякі з них перетинають орбіту Землі та інших планет, тому інколи відбуваються космічні катастрофи під час зіткнення цих тіл.