Автор – Шолом Алейхем Рік написання -1894—1914 Жанр – новелістична повість «Тев’є-молочар» – твір про життя єврейського народу в першому десятилітті ХХ ст.Філософські проблеми, які письменник вирішує у творі не являються вселенськими. Але вони розкривають цілий світ мудрості через звичайні побутові теми: – мир і злагода у великій сім’ї; як вдало видати заміж дочок; як побільше заробити грошей, від яких залежить існування родини. “Тев’є-молочник” головні герої: Тев’є, Голда, Цейтл, Голд, Хава, Шпринця, Бейла.
Залатать старенькие кафтаны и фуфайки старались так искусно, чтоб стали лучше новых. В этом был весь смысл рукоделья на Починки - так исхитриться, чтобы заплатки выглядели украшением, чтоб люди со стороны сказали: "Что за мастер-портной шил? Ни у кого в округе ничего подобного нет!".
Недаром гласила народная мудрость: "Не все ходить в заново строченном, но иногда и в платаном", то есть заштопанном, заплатанном. Был и приговор специальный для Починок. Иголка сновала, а бабонька нашептывала: "Не носить плаченого, не видать злаченого. Ныне - в рубахе простой, а завтра - что у царевны самой".