Відповідь:
Характер людини формується під безпосереднім впливом життєвих цінностей, інколи людині легше померти, ніж відмовитися від них. І це не образний вислів, а реальність життя людей, їхні долі. Прикладом цього є життя видатного біолога, селекціонера, генетика, мандрівника Миколи Івановича Вавилова. У трагічні роки сталінських репресій він, зіткнувшись з аморальними людьми, для яких головним у житті було писання доносів, фабрикування судових справ проти невинних, руйнування науки, сказав: «Підемо на вогнище, будемо горіти, але від переконань своїх не відмовимося!». Кажучи це, вчений мав на увазі наукові переконання та базові людські цінності. Для Вавилова найголовнішими в житті були честь, гідність, мужність, справедливість, творчий науковий пошук, спрямований на благо всього людства. Ці цінності сформували основні риси його характеру — активність, працелюбність, сміливість, талановитість, порядність. Він загинув у сталінських катівнях 1943 року. Усе його життя — яскравий приклад людини, яка захистила свої переконання ціною свого життя, приклад характеру, що визначив долю.
Пояснення:
Життєві цінності — це внутрішні зобов’язання людини перед собою, вона не може їх порушити, бо при цьому перестає існувати як особистість.
Скучно стало Коту ученому ходить по цепи вверх-вниз, и решил он отправиться в путешествие, посмотреть другие места, кроме своего родного Лукоморья. Договорился он с русалкой, что на ветвях сидела, и рано утром они отправились в море: кот учёный на спине русалки. Плыли они плыли, уже и темнеть начало, а впереди земля на горизонте всё не появлялась. А позади, наоборот, единственный ориентир, родной дуб зелёный, становился всё дальше и дальше, меньше и меньше. Подумал тогда кот, не зря же он учёный, и решительно скомандовал:
- Разворачивайся родная русалочка, поплыли назад, домой.
И больше они никогда не покидали свой дом - дуб зелёный, а у кота ученого добавилась ещё одна история-сказка в репертуаре, «О бесстрашном капитане-коте и его верной преданной русалке»!
Объяснение: