Зв’язок багатьох хвороб та малорухливості було встановлено ще в 50-х роках минулого століття. Тоді було проведено велике дослідження з водіями та кондукторами лондонських автобусів. Виявилось, що водії мали у 2 рази більші ризики серцевого нападу, ніж кондуктори. Зв’язок був очевидним — тривале сидіння негативно впливає на здоров’яЗ того часу велика кількість досліджень підтверджує користь руху та шкоду від надмірного сидіння. Особливо багато досліджень з’явилось в останні роки — коли надмірне сидіння стало мало не звичним життя для багатьох з нас.
Коли ми мало рухаємось та багато сидимо — організм буквально “вимикається”. Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м'язи і кістки. Все це разом має негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів.
Тому не нехтуйте заняттями спортом! Намагайтеся проводити якомога більше часу в русі. Нам потрібні 2 типи фізичної активності щотижня — аеробні та силові вправи.
Аеробна активність — 150 хвилин на тиждень. Вона може бути помірна чи інтенсивна.
Вправи помірної інтенсивності — спалюємо від 3,5 до 7 ккал на хвилину (ходьба, їзда на велосипеді з середньою швидкістю, йога). Навіть прибирання вдома — помірна фізична активність.
Інтенсивні навантаження — спалюємо понад 7 ккал на хвилину (біг, швидка ходьба, бойові мистецтва, футбол чи баскетбол).
Мінімум двічі на тиждень варто виконувати силові вправи — для укріплення головних груп м‘язів
Упражнения:
1. самая обычная разминка (ног, туловища, рук)
2. Сесть на пол и тянуться верхней частью тела вперёд, доставая руками пальцы ног
3.кошка
Станьте на четвереньки — ладони на ширине плеч, колени согнуты под прямым углом. Как действуем: на вдохе прогибаем поясницу (копчик тянем вверх, грудь — вперед), а на выдохе скругляем спину (лопатки расходятся в сторону). Начните с 5 повторений.
4.Боковые наклоны
Это простое упражнение остается в топе самых полезных. Все знают, как его делать, но незаслуженно забывают. Станьте ровно, наклоняйте корпус поочередно влево и вправо. Следите, чтобы корпус не направлялся вперед по диагонали. Задействованы мышцы живота, спины, бедер.
5.Собака мордой вниз
Упражнение похоже на позу потягивающейся собаки: стопы на полу (пятки стараемся прижать к полу), таз тянем вверх, опираемся перед собой на ладони, лопатки стараемся как можно сильнее провалить. Стоим так не меньше минуты.
6.Поза голубя
Одна нога вытянута назад (как при продольном шпагате), вторую сгибаем в колене перед собой, внешнее ребро стопы и бедро касаются пола. Следите, чтобы подвздошные кости (самые крупные кости таза) смотрели строго вперед, не перекашивайте таз. Задержитесь так на минуту, затем поменяйте ноги
7.Глубокий выпад в сторону
Первая вариация: делаем большой шаг вперед, передняя нога согнута (90 градусов), вторая прямая, опирается на носок. Стараемся опустить таз как можно ниже. Меняем ноги.
8.Складка ноги врозь
Садимся на пол, разводим ноги пошире, делаем наклоны корпуса вперед. Важно, чтобы спина была прямая — не скругляйте ее, тянитесь животом и ребрами вперед, а не макушкой. Следите, чтобы ноги были прямыми.