Ой лукава буває зима!Спершу то ніби й нічого, навіть утішно: кружляють у повітрі такі собі літаєчки. Але потім повалить густий лапатий сніг, візьметься мороз. Замурує на деревах кожну шпаринку: спробуй-но дістанься якоїсь комашини!..
І приходить на пташок страшна біда. Сяде воно голодне довгу ніч ночувати, а як обутріло — несила й крилець звести. Не раз бува, що вивелось синичок у кубельці цілий гурт, а минає зима — двійко-трійко лишається.Отож коли повіє лихом, якась мудра синиця враз ударить на сполох: — Ці-ці-фінь!І подається дрібне лісове птаство слідом за нею до людського житла: тут сипне хтось жменю насіння, там, либонь, дощечку приладнали й насипали смачних зернят. Поки хати засвітять свої жовті вікна, пернате товариство і поснідає, і пообідає, й повечеряє разом. Десь під стріхою чи на теплому горищі й обночується...А як настане весна, а слідом за нею й літечко красне, синиці добрим людям віддячать: усіх хробаків та гусінь у садках винищать. Яблука ростимуть великі та смачні.
В древности, отправляясь в морское плавание, путешественники подвергали себя многим опасностям. И опасности эти были связаны не только с неспокойствием водной стихии, и непрочностью средств плавания. Опасность этих путешествий заключалась и в возможности не найти дороги домой. Ведь в открытом море, вдали от берегов, отсутствуют привычные земные ориентиры. В древности компас еще не был изобретен, и мореплавателям пришлось искать ориентиры на небе. Для успешных путешествий, опираясь на «небесные ориентиры», требовалось разработать методы ориентации в море, методы определения своего места положения, и методы прокладки морских путей. Все это стало возможным лишь при изучении «небесных ориентиров». Только благодаря изучению движения Солнца, Луны, планет и звезд, мореплаватели смогли разработать методы ориентации на просторах морей и океанов.
1-а
2-а
3-б
4-а
5-а
6-б
7-в
8-а
9-б
10-Ромео бився із Парісом. Поєдинок закінчився смертью Паріса
11-Ромео випиває яд. Тому що дізнався, що Джульєтта начебто померла
12-смертью головних героїв