Прилад складається з магнітної стрілки, вісь якої може вільно обертатись в агатових підпорках, закріплених на латунній консолі-рамці 2. В рамці закріплена пластмасова шкала, яка має 360 поділок.
Шкала розділена на чотири частини (в кожній по 90 поділок). За «нульові» прийняті поділки, що розміщені на діаметрі круга шкали, який перпендикулярний до рамки. Поділки, яка відповідають значенню «90°» - це ті, які розміщені на діаметрі шкали, який паралельний до рамки. Рамка закріплена на стойці 3, яка розміщена на пластмасовій підставці 1.

рис 1
Вісь магнітної стрілки разом з рамкою 2 і шкалою може обертатись у стойці 3 і фіксуватись з до спеціальної фасонної гайки 4.
ІІ. Визначення напряму індукції магнітного поля Землі.
Земля має потужне магнітне поле, яке захищає всіх мешканців планети від іонізаційного випромінювання, що спрямоване з космосу. Досі науковці не дійшли згоди про причини земного магнетизму, але однією з найпопулярніших, на сьогоднішній день, гіпотез є та, яка пов'язує виникнення магнітного поля Землі, з магнітним полем, яке створюють потоки розплавленого металу у надрах планети.
Для визначення напряму ліній індукції магнітного поля Землі використовують дві величини - магнітний нахил, та магнітне схилення (рис 2).
Магнітний нахил () - це вертикальний кут між горизонтальною поверхнею та напрям ліній індукції Землі.
Магнітне схилення ( ) - це горизонтальний кут між напрямом істинного (географічного) меридіана та проекцією індукції поля на горизонтальну площину (напрямом магнітного меридіана).
Ілля Муромець вирішив йти до столиці короткою дорогою, однак перед цим його попередили, що, мовляв, це згубне місце, краще там не ходити. А гинули там люди і тварини через Солов'я-розбійника, який свистом своїм губив і живих істот і природу. Коли Ілля під'їхав до Солов'я, розбійник став свистіти, чому кінь богатиря став запинатися.
Через якийсь час, Муромець переміг лиходія і підв'язав його до стремена. Звідти він повіз його в стольний Київ град.
Объяснение:
Илья Муромец решил идти в столицу короткой дорогой, однако перед этим его предупредили, что, мол, это гиблое место, лучше там не ходить. А гибли там люди и животные из-за Соловья-разбойника, который свистом своим губил и живых существ и природу. Когда Илья подъехал к Соловью, разбойник стал свистеть, отчего конь богатыря стал запинаться.
Спустя какое-то время, Муромец победил злодея и подвязал его к стремени. Оттуда он повез его в стольный Киев град.
Определим сначала, интервал времени, по истечении которого Марс окажется в противостоянии. Угол Земля-Солнце-Марс в квадратуре равен: ϕ = arccos a1/a2 = 49°.
Здесь a1 и a2 – радиусы орбит Земли и Марса. Во время западной квадратуры Земля «догоняет» Марс в своем движении по орбите. Время, оставшееся до противостояния, составляет T = S ϕ / 360° или 106 дней (здесь S – синодический период Марса). За это время Земля сместится по орбите на угол γ = 360° T / T0 = S ϕ / T0 = 105°.
Здесь T0 – орбитальный период Земли. Марс в этот момент оказался в противостоянии с Солнцем, на одной линии с Солнцем и Землей. Как видно из рисунка, направление от Земли на Марс в противостоянии (цифра 2) образует с аналогичным направлением в западной квадратуре (цифра 1) угол γ – 90° = 15°, причем в противостоянии Марс располагается восточней, чем в квадратуре. Созвездие Стрельца, как граничащее с ним на востоке созвездие Козерога, занимают дугу эклиптики порядка 30°. Следовательно, в противостоянии Марс либо останется в созвездии Стрельца, либо перейдет в созвездие Козерога.